Sympatycy The Hammers martwią się o kondycję klubowej akademii. W krótkim czasie Chadwell Heath opuściło kilku zawodników, których typowano na kandydatów do gry w dorosłej drużynie. W swoim podcaście The West Ham Way ExWHUemployee rzucił więcej światła na całą sprawę.

Słynna Akademia Futbolu oszlifowała wielu topowych piłkarzy. Warto wymienić chociażby Rio Ferdinanda, Franka Lamparda, Michaela Carricka, Marka Noble’a czy Declana Rice’a. Wielu wierzyło, że ten trend się utrzyma i wkrótce kilku obiecujących młodzików wzmocni pierwszy zespół i zabłyśnie w Premier League.

W ostatnim czasie sprawy przybrały jednak niepokojący obrót. Klub opuściło kilku piłkarzy, z którymi wiązano pewne nadzieje. W samym tylko styczniu odeszli Manny Longelo, Pierre Ekwah, Will Greenidge czy Harrison Ashby. Słynący z insiderskiej wiedzy ExWHUemployee wytłumaczył, że adepci akademii odchodzą z klubu nie bez powodu.

Powodem exodusu młodych piłkarzy jest… kapitalna forma zespołu U-18, który jest absolutną sensacją rozgrywek. Wychowankowie West Hamu zajmują pierwsze miejsce w tabeli, dzięki wygraniu 14 z 16 spotkań. Dodatkowo, utalentowana młodzież awansowała do półfinału FA Youth Cup.

Popularny „Ex” wyjaśnił, że sztab szkoleniowy wiąże olbrzymie nadzieje z kilkoma zawodnikami drużyny U-18, dlatego postanowiono zrobić dla nich miejsce w następnej kategorii wiekowej i zbliżyć ich do pierwszego zespołu. Oceniono, że mają oni większą szansę na zaistnienie w Premier League niż zawodnicy, z którymi zdecydowano się pożegnać.

– Klub przygotowuje miejsce dla kilku niesamowitych zawodników z zespołu U-18. Rozmawiałem z kilkoma osobami związanymi z naszą akademią. Widzą w niektórych młodzikach przyszłe gwiazdy Premier League. 

– Przykro, że z niektórymi zawodnikami trzeba się pożegnać, jednak jest ku temu powód. I to bardzo ekscytujący powód.