ExWHUemployee na swoim koncie Patreon, przedstawił najnowszą sytuację kontraktową zawodników. Kto zostanie na dłużej na London Stadium, a kto opuści szeregi The Irons?

Jak informowaliśmy wcześniej klub szykuje się do przedłużenia kilku kontraktów oraz nagrodzenia piłkarzy podwyżką. Styczeń jak zwykle jest miesiącem, w którym klub chce rozmawiać o kontraktach, ale w tym roku może to zdarzyć się wcześniej.

Angelo Ogbonna – Włoch został poinformowany, że będzie mógł przedłużyć swój kontrakt o kolejny roku, pomimo poważnej kontuzji, której doznał w meczu z Liverpoolem.

Łukasz Fabiański – Klub jest gotowy zaoferować nowy roczny kontrakt Polakowi. Rozmowy już się rozpoczęły, a bramkarz ma nadzieję na pozostanie we wschodnim Londynie.

David Martin – Nie podjęto jeszcze żadnych decyzji odnośnie rudowłosego golkipera. Sam gracz chciałby jeszcze na rok zostać w klubie, pełniąc rolę zmiennika oraz gracza o statusie „Homegrown”.

Mark Noble – Kapitan Młotów zapowiedział zakończenie kariery po tym sezonie. Jest więcej niż pewne, że Mark Noble przejmie w klubie inną rolę – „nie piłkarską”.

Ben Johnson – Młody obrońca ma otrzymać nowy ulepszony kontrakt, pomimo tego, że klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata z obecnym wynagrodzeniem. Będzie to uznanie ze strony klubu za postępy, które zrobił 21-latek.

Declan Rice – Oczekuje się wznowienia rozmów z Anglikiem odnośnie nowej umowy, ale klub zachowuje spokój, bo obecna umowa pomocnika wygasa w 2024 roku. West Ham ma też opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Michail Antonio – Ostatnio w mediach pojawiło się sporo informacji o nowym kontrakcie napastnika WHU. Ma on umowę do 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok, na tych samych warunkach. Klub jest gotowy zaoferować Jamajczykowi znaczną podwyżkę, pomimo zabezpieczenia w postaci rocznego przedłużenia. West Ham chce w ten sposób, dostosować poziom piłkarski Antonio do wynagrodzenia.

Jarrod Bowen – Klub może zaproponować skrzydłowemu nowy kontrakt z podwyżką. W ten sposób włodarze Młotów chcą odciągnąć zainteresowanie Liverpoolu od Bowena.

Andrij Jarmołenko – Na ten moment nie ma szans, aby Ukrainiec dostał propozycję nowej umowy z klubem. West Ham może chcieć wypożyczyć skrzydłowego w zimowym okienku transferowym.

Ryan Fredericks – Podobnie jak Jarmołenko, obrońca nie dostanie nowego kontraktu na London Stadium. Klub jest zabezpieczony na prawej obronie i Moyes chce dawać szansę młodym piłkarzom – Johnsonowi i Ashby’emu.