Rangers i Bournemouth, to drużyny zainteresowane transferem Emmanuela Longelo. Raport stwierdza, że uwaga Rangersów zależy głównie od przyszłości Calvina Basseya, który po oszałamiającym sezonie jest wiązany z wieloma klubami, w tym Aston Villą.

Wiele zespołów monitoruje 21-letniego zawodnika. Boczny obrońca zadebiutował w zeszłym sezonie  w Lidze Europy przeciwko Dynamo Zagrzeb. Od tego czasu walczył o szanse gry w pierwszym zespole, jednak okazji do pozyskania minut w drużynie seniorskiej więcej nie dostał.

Kluby Premier League, Championship i zespoły ze Szkocji śledzą sytuację gracza – wydaje się, że najbliżej pozyskania Longelo jest jednak Bournemouth. Drużyna Championship Millwall i Hibernian ze szkockiej Premiership również go obserwują.

W styczniu rozważano przeprowadzkę Longelo do Nottingham Forest, ale umowa nigdy nie doszła do skutku. Pomimo wcześniejszego zainteresowania Steve’a Coopera młodym Młotem, nie oczekuje się, że tego lata będzie chciał go pozyskać.

David Moyes chce podpisać kontrakt z lewym obrońcą

Szkot jednak szuka gracza, który wejdzie i od razu zastąpi dotychczasowego obrońcę pierwszego wyboru, Aarona Cresswella. Uważa się, że Longelo nie jest jeszcze na tym poziomie, aby Moyes mu tak mocno zaufał, a biorąc pod uwagę silną chęć regularnej gry w seniorską piłkę nożną, odejście byłoby odpowiednie dla wszystkich stron.