Andrij Jarmołenko ponownie znalazł się wśród strzelców dla Ukrainy, która we wtorek wieczorem zremisowała swój ostatni październikowy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata FIFA przeciwko Bośni i Hercegowinie.

Po wygranym sobotnim spotkaniu z Finlandią napastnik West Hamu United potwierdził swoją reprezentacyjną formę pierwszym golem we Lwowie – to jego 44. trafienie w 104 występach dla swojego kraju. Jest zaledwie cztery trafienia za legendarnym rekordem Andrija Szewczenki.

Bośnia i Hercegowina wyrównała w drugiej połowie – trafienie Anela Ahmedhodžića dało drużynie remis (1:1)

Ten punkt utrzymuje Ukrainę na drugim miejscu w grupie D – drużyna Jarmołenki, Finlandia oraz Bośnia i Hercegowina nadal mają szansę na zdobycie miejsca w fazie play-off na przyszłoroczne Mistrzostwa w Katarze.

Declan Rice zagrał 90 minut – Anglia zremisowała 1:1 z Węgrami na Wembley

Anglicy musieli zadowolić się punktem, który jednak znacznie przybliża ich do turnieju 2022.

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, regularnie mówi o swoim szacunku dla Rice’a, jego grze, dojrzałości i charakterze. Zrobił to ponownie przed wtorkowym meczem w Home of Football, powołując się na gotowość młodego pomocnika do nauki. Selekcjoner przewiduje dalszą poprawą  jego gry, ponieważ wciąż się rozwija i doświadcza nowych wyzwań.

On jest chłonny informacji taktycznych i obserwacji swojej gry. Jest zdesperowany, aby być najlepszym, jakim może być. Mimo że jest młodym zawodnikiem, ma ogromne zdolności przywódcze. Jest kapitanem swojego zespołu w niewiarygodnie młodym wieku.  Są doświadczenia, przez które teraz przeszedł. Ale także staje się starszy, bardziej dojrzały i szerzej patrzy na wszystko – a ze względu na swoją mentalność poprawi się jeszcze bardziej, tego jestem pewien – powiedział Southgate.

Saïd Benrahma na ławce

Mistrzowie Afryki, zespół Algierii powiększył do 31 meczów swoją serię be porażki. Od trzech lat nikt ich nie pokonał, a teraz w meczu eliminacji mundialu 2022 algierska drużyna dołożyła do puli wygraną 4:0 z Nigrem. Ostatnim zespołem, który wygrał z Algierczykami była ekipa Beninu przed trzema laty – w październiku 2018 roku. Od tamtej pory Algieria wygrała Puchar Narodów Afryki i zdobyła tym samym drugi (po 1990 roku) tytuł mistrza kontynentu. Z impetem gra także w eliminacjach tego mundialu, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed czterech lat, gdy na turniej do Rosji pojechały Egipt, Tunezja czy Maroko, a także Senegal i Nigeria, a algierskiej drużyny zabrakło.

Saïd Benrahma był niewykorzystanym rezerwowym w tym meczu. Algieria i Burkina Faso są równo na szczycie swojej grupy kwalifikacyjnej z dziesięcioma punktami i dwoma meczami do rozegrania.

Algieria nie ma w tych eliminacjach kompletu zwycięstw – zremisowała 1:1 z Burkina Faso. Nie pokonał jej jednak nikt.