Tomáš Souček poprowadził Czechy do ważnego zwycięstwa (2:0) w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA z Białorusią w poniedziałkowy wieczór.

Czesi zdominowali rywali w rosyjskim Kazaniu, zapewniając zwycięstwo po jednym golu w każdej połowie i utrzymali realne szanse na dotarcie do Kataru.

W 45 występie dla reprezentacji Czech, Souček grał pełne 90 minut – jego kolega z West Hamu (Alex Kral) zagrał dla Czechów 27 mecz wychodząc dopiero jako rezerwowy.

Czechy mają nadzieję na zapewnienie sobie miejsca w play-off – 16 listopada będą gościć Estonię w ostatnim meczu grupy E.

Chorwacja – Słowacja

Nikola Vlašić wraz z Chorwacją zremisowali u siebie ze Słowacją (2:2) w grupie H. Chorwaci dwa razy tracili gole w Osijeku, ale także dwa razy odrobili straty po celnych trafieniach byłego napastnika Leicester City Andreja Kramarića i weterana Realu Madryt – Luki Modricia.

Gdy Chorwacja przegrywała (2:1) do przerwy, Vlašić został wprowadzony jako rezerwowy i po raz drugi pomógł drużynie, co może okazać się istotne w ogólnym rozrachunku.

Po wygranej (2:1) w Słowenii przez Rosję, Chorwacja zajmuje teraz drugie miejsce w tabeli – dwa punkty za Rosjanami z dwoma meczami do rozegrania w listopadzie.

Październikowa przerwa międzynarodowa dobiega końca. Declan Rice, Andriy Jarmolenko i Saïd Benrahma mją szansę zagrać w dzisiejszych meczach kwalifikacyjnych.