W niesamowitym dla niego sezonie, 18-latek wywarł wpływ w trzech różnych drużynach West Hamu. Napastnik odgrywał kluczową rolę zarówno w U21, jak i U18, jednocześnie wykorzystując swoją szansę w pierwszej drużynie Davida Moyesa.

Mubama rozegrał w tym sezonie 40 występów w trzech zespołach West Hamu, strzelając 30 bramek.

Został wybrany do jako zasłużony zwycięzca  przez menedżera Akademii Kenny’ego Browna i sztab szkoleniowy Akademii Piłkarskiej, którzy również wymienili obrońców Kaelana Caseya i Freddiego Pottsa jako nominowanych za kampanię 2022/23.

Pracownicy i trenerzy Akademii są zachwyceni mogąc potwierdzić, że Divin został laureatem Mark Noble Award 2022/23 – powiedział Brown.

Divin odegrał kluczową rolę w sukcesie zespołu U18 w tym sezonie, a także znalazł świetną formę strzelecką w U21. Przez cały sezon prowadził w obu drużynach naszej Akademii i robił to w imponujący sposób, zdobywając szanse w seniorskim składzie.

Oczywiście to piękny moment i jestem wdzięczny za to co otrzymałem tutaj w West Hamie. To nagroda za moją ciężką pracę w tym sezonie, więc cieszę się, że ją otrzymałem – powiedział Mubama. Ja i Nobes mamy świetne relacje poza boiskiem, nawet od czasów, gdy byłem zawodnikiem U15. Odbyliśmy wiele rozmów i tym bardziej cieszę się, że otrzymałem nagrodę z jego nazwiskiem.

Staram się po prostu dać z siebie wszystko i wnieść pozytywną energię. Chcę kontynuować dobrą passę i zaimponować Newham i całemu wschodniemu Londynowi. Jestem tutaj, odkąd skończyłem osiem lat i jak już mówiłem, piłka nożna wniosła wiele dobrych rzeczy nie tylko mnie, ale także wszystkim wokół mojej osoby – zakończył Mubama.