West Ham United oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z wszechstronnym obrońcą Craigiem Dawsonem na sezonowe wypożyczenie z Watford.

30-latek  ma dać Młotom  doświadczenie i jakość w obszarze, który menedżer chciał wzmocnić. Dawson ma za sobą 184 występy w Premier League i 14 goli na swoim koncie.

„Cieszę się, że tu jestem i naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do Premier League, pracy z menadżerem i grupą kolegów – powiedział. Jestem bardzo podekscytowany i mam nadzieję, ze zagram już w nadchodzący weekend. Mamy tu tak wielu doświadczonych chłopaków, a dołączenie do tej grupy graczy to ekscytująca perspektywa, więc nie mogę się doczekać. West Ham to oczywiście ogromny klub, a London Stadium to świetny stadion. Mam nadzieję, że kibice wrócą tam wkrótce, aby nas dopingować” – podsumował dla oficjalnego serwisu West Ham, Craig Dawson.

Dawson  ugruntował swoją pozycję jako regularny zawodnik w West Brom, początkowo jako prawy, a następnie jako środkowy obrońca.

„Cieszę się, że mogę powitać Craiga w klubie. To fantastyczny profesjonalista o sprawdzonej jakości i doświadczeniu w Premier League. Nie jest tajemnicą, że staraliśmy się zwiększyć jakość drużyny na pozycjach obronnych. To będzie także fantastyczny kolega w szatni, jestem o tym przekonany” – powiedział David Moyes.

Dawson będzie występował w koszulce z numerem 15.