West Ham zaczyna wyścig za podpisem lewego obrońcy Hoffenheimu, Davida Rauma. 24-latek jest dostępny za około 34 miliony funtów. Hoffenheim woli go teraz sprzedać ze względu na klauzulę zwolnienia, która wejdzie w życie latem przyszłego roku.

Łatwo nie będzie… Według Daily Mail, Manchester United dołączył do klubów, które starają się o pozyskanie gwiazdy Hoffenheimu. Konkurencja nadchodzi też rzekomo z Newcastle i Borussii Dortmund.

Raum przyciągnął zainteresowanie klubów z całej Europy po niezwykle imponującym sezonie w Hoffenheimie, gdzie przybył z Greuther Furth w lipcu 2021 roku.

24-latek zaliczył najwięcej dośrodkowań w pole karne ze wszystkich piłkarzy w pięciu najlepszych ligach Europy, a w zeszłym sezonie w Bundeslidze zapisał na swoim koncie 13 asyst

Hoffenheim podobno chce sprzedać zawodnika po zaledwie jednym sezonie, ponieważ ma on klauzulę zwolnienia w swoim kontrakcie – wtedy klub ryzykuje otrzymanie mniejszej ilości pieniędzy za tego gracza.

Umowa Rauma z drużyną niemiecką kończy się w 2026 roku – podpisał przedłużenie zaledwie sześć miesięcy po jego przybyciu do Hoffenheimu, tak imponujący był jego początek sezonu.