West Ham United poinformował o podpisaniu kontraktu z obrońcą reprezentacji Maroka Nayefem Aguerdem . 26-latek dołącza do Młotów z francuskiego Rennes, podpisując pięcioletni kontrakt – Marokańczyk  założy koszulkę z numerem 27.

Aguerd spędził dwa imponujące sezony w Rennes. Błyszczał również w barwach reprezentacji Maroka. Teraz lewonożny obrońca będzie kontynuował karierę w Premier League, uzupełniając talię stoperów w kadrze Davida Moyesa.

 

Byłem bardzo podekscytowany, gdy usłyszałem o zainteresowaniu West Hamu United – powiedział Aguerd.

Kiedy o tym usłyszałem, wiedziałem, że muszę iść do Premier League, ponieważ to marzenie każdego gracza. West Ham to ze świetną historią. Widziałem parę ich meczów w tym roku i wrażenie zrobili na mnie kibice, a atmosfera na stadionie była fantastyczna. I te bąbelki…  – dodał Marokańczyk – Rozmawiałem z menedżerem i pokazał mi, że jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem mnie do zespołu. Podjęcie przeze mnie decyzji było proste i oczywiste.

Warto zaznaczyć, że Marokańczyk mówi płynnie po francusku, angielsku, arabsku i hiszpańsku.

Cieszę się, że mogę powitać Nayefa w West Ham United – powiedział David Moyes.

Od jakiegoś czasu śledzimy jego postępy i bardzo się cieszę, że udało nam się sfinalizować ten transfer. Jest świetnym zawodnikiem, który wzbogaci naszą obronę. Byłem pod wrażeniem charakteru i postawy Nayefa podczas naszych dyskusji. Ma wielką motywację do rozwoju i odnoszenia sukcesów. Jestem pewien, że bardzo dobrze wpasuje się w środowisko, które mamy w Rush Green – zakończył Moyes.

Rennes otrzyma w ramach transferu Aguerda 30 milionów funtów + ewentualne bonusy.