David Moyes spotkał się z przedstawicielami mediów przed derbami West Hamu United z drużyną Tottenhamu Hotspur, które odbędą się w Perth. Dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi z Australii oraz Wielkiej Brytanii, rozmawiali z menadżerem podczas poniedziałkowej porannej konferencji prasowej w Macedonia Park.

Perth to szczęśliwe miejsce

Świetnie jest tu być – jesteśmy zachwyceni. Mamy tyle szczęścia jako piłkarze i jako menedżerowie, że tu jesteśmy. Byłem w Australii trzy razy jako menedżer i być może nigdy nie miałbym szansy tu być, gdyby nie piłka nożna. Wielu graczy nie było tu wcześniej.

Premier League jest bardzo popularna w tej części świata i każdy chce ją oglądać – dosłownie wszędzie. Pozwolenie zbliżenia się do piłkarzy  kibicom, jest częścią naszej roli jako klubu Premier League – chcemy promować naszą ligę w Azji czy w Ameryce. To ważne, ponieważ Premier League jest teraz oglądana wszędzie, jest tak duża.

Miałem szczęście grać w golfa i zobaczyć kilka skaczących kangurów

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo nam się tu podobało. Jesteśmy w naprawdę ładnym hotelu, a ludzie są niesamowicie przyjaźni. Najważniejsze jest to, że nikt z nas nie chce stąd wyjeżdżać. Wszyscy są tutaj szczęśliwi – to potwierdza, że naszym piłkarzom tu się bardzo podoba.

Miałem okazję poznać kilku zawodników, z którymi grałem w Bristol City, kiedy tu byłem – wspaniale było ich zobaczyć. Kibice West Hamu w tej części świata znają nas doskonale. Jest to piękne doświadczenie i muszę przyznać, że przyjazd i zobaczenie nowego miasta ma wiele zalet.

Mianowanie nowego kapitana

Nie jesteśmy tak daleko do przodu w wyborze nowego kapitana po odejściu Declana Rice’a, ponieważ stało się to zaledwie dzień temu, więc mamy czas, aby o tym pomyśleć. Zadecyduję sam. Zawodnicy przychodzą i odchodzą z wszystkich klubów, nie tylko z naszego, a ja doświadczyłem tego już wcześniej.

Myślę, że kapitan jest bardzo ważny dla zespołu. Miałem kilku świetnych chłopców, którzy przez lata byli kapitanami moich drużyn. Mark Noble był wyjątkowy tutaj w West Hamie, a Phil Neville był dla mnie niesamowity w Evertonie. Declan był świetny w krótkim okresie, kiedy był moim kapitanem w West Hamie.

Przyjrzymy się więc uważnie  – mamy trochę czasu przed rozpoczęciem sezonu, zanim będziemy musieli podjąć decyzję w tej sprawie.

Miłość do gry

Długowieczność menadżerów w Premier League jest naprawdę ważną rzeczą, ale czasami jest trochę niedoceniana. Jestem dumny, że rozegrałem tak wiele meczów w tej lidze. Zawsze powtarzam, że jeśli kochasz grę i pracujesz z niesamowitą pasją, to obejmujesz posadę i próbujesz iść dalej…sukces właściwie jest na wyciągnięcie ręki, ale nie sama miłość do piłki wystarcza. 

Mieliśmy kilku niewiarygodnie wielkich trenerów, którzy przybyli do tej ligi i ją ulepszyli, ale nie osiągnęli tej długowieczności. Mamy też kilku nowych menadżerów, więc musisz iść naprzód, jeśli chcesz utrzymać się w tej branży długo.

Cieszę się, że nadal tu pracuję, ponieważ kocham grę, uwielbiam trenować, kocham grać i wszystko co z tym związane, więc to są powody, dla których myślę, że długowieczność jest ze mną i mam szczęście tu być.