David Moyes po meczu wspominał, że jego zespół nie zrobił wystarczająco dużo, aby pokonać Southampton. Przedłużył jedynie swój start sezonu w Premier League bez straty punktów.

W zaciętym pojedynku obie drużyny ciężko pracowały, aby ograniczyć liczbę wyraźnych szans stworzonych przez przeciwnika, szczególnie w pierwszej połowie, ale każda z nich była bliska zdobycia wszystkich trzech punktów.
Antonio, który przez całe popołudnie walczył ze środkowymi obrońcami Southampton, został wyrzucony z boiska za dwa przewinienia – nie zagra w przyszłą niedzielę u siebie w meczu z Manchesterem United.

To była ciężka walka – mówił Moyes

Myślę, że czasami graliśmy naprawdę dobrze w pierwszej połowie, ale nie mieliśmy współpracy napastników w polu, aby zrobić różnicę.
To, czy ma to związek z tym, że gracze wrócili w czwartek i piątek z międzynarodowych spotkań nie wiem, ale pewne jest, że Southampton bardzo dobrze się broniło.
Pomyślałem, że jeśli będziemy dalej grać tak dobrze, jak w pierwszej połowie, to w końcu ich osłabimy. Prawdę mówiąc, nie stworzyliśmy wystarczających szans. Mieliśmy kilka, ale to za mało.

Myślę, że sposób w jaki graliśmy, był naprawdę dobry – sposób w jaki podawaliśmy piłkę bardzo mnie cieszył, jednak… nie chcę podań dla samego podania – chcę podań, aby zdobyć bramkę

Myślę, że pokazaliśmy to we wszystkich naszych poprzednich meczach przed dzisiejszym dniem, ale dzisiaj zmierzyliśmy się z ciężko pracującym, defensywnym zespołem Southampton, który utrudnił nam grę.
Nie było powodu, abyśmy dokonywali jakichkolwiek zmian w początkowej 11. Jesteśmy blisko szczytu tabeli, wygraliśmy kilka meczów i jedno spotkanie zremisowaliśmy.

W sezonie pojawią się powody w których będziemy musieli wprowadzić zmiany – jedną już teraz, gdy Michail Antonio zostanie zawieszony – będziemy potrzebować nowych graczy

Myślę, że dwa żółte kartoniki Michaila były uzasadnione z tego co widziałem, ale nie widziałem powtórki, aby dokładnie skomentować.
Czułem, że musimy zmienić dynamikę, więc wpuściłem na boisko Nikolę Vlasica, ponieważ wiedziałem, że potrzebujemy innego sposobu gry.
Mieliśmy dużo piłki i kontrolowaliśmy długie okresy gry, ale po prostu nie mogliśmy znaleźć sposobu na bramkę otwarcia. Tak jak powiedziałem, uważam że Southampton broniło się dzisiaj naprawdę dobrze.

Kibice West Hamu wierzą w ten zespół

Byli dzisiaj niewiarygodni i myślę, że wyczuwają to, że dzieje się wiele rzeczy i to wiele dobrych, ekscytujących rzeczy. Chcemy spróbować pokazać ponownie to, co zrobili zawodnicy w zeszłej kampanii. 

Mamy osiem punktów z czterech meczów i nadal jesteśmy niepokonani w Premier League

Staramy się poprawiać i myślę, że to pokazaliśmy. Poszerzyliśmy skład, więc mamy nadzieję, że daliśmy sobie szansę na bycie tak konkurencyjnym, jak w zeszłym roku i postaramy się zająć wysokie miejsce w tabeli.