Declan Rice był pełen dumy po tym, jak został kapitanem West Ham United, szczególnie że poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa z Sheffield United.

W rozmowie z WHTV kapitan był zachwycony sposobem, w jaki zespół stawił czoła wyjątkowemu zagrożeniu ze strony Chrisa Wildera. Zebrał trzy kolejne punkty, wygrywając  1:0 w Premier League i wspiął się na ósme miejsce w tabeli.

Jako zespół znamy kierunek, w którym podążamy i musimy po prostu być skoncentrowani. Musimy nadal dawać menedżerowi to, czego chce i ekscytować fanów 

Declan Rice

Powiedziałem jednemu z chłopaków w szatni po meczu, że jeśli myślisz o wyjątkowym zwycięstwie na wyjeździe, nie możesz dostać nic więcej niż dostałeś dziś – rozpromienił się .

Szkoda, że ​​kibiców tu nie było. Ogromnie tęsknimy za fanami, ponieważ byliby tutaj, śpiewając jak zawsze. Miejmy nadzieję, że podobało im się gdy oglądali nas z domu. 

Mając jeden punkt z pierwszych ośmiu meczów, Sheffield United przystąpił do gry zdeterminowany, aby zapisać swoją pierwszą wygraną. Po tym, jak Łukasz Fabiański dokonał czterech interwencji w pierwszej połowie, Irons stopniowo przejęli kontrolę i byli na szczycie. Haller przypieczętował wygraną.

Silny występ West Ham był tym bardziej imponujący, gdy weźmie się pod uwagę, że Haller, Fabianski, Balbuena, Coufal, Soucek i sam Rice wrócili z międzynarodowych zgrupowań.

Kapitan powiedział, że gol Hallera był wynikiem pewności siebie, zdobytej po strzeleniu gola w jego debiucie w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Wiedzieliśmy przed meczem, co Sheffield zamierza zrobić

Seb strzelił fantastycznego gola, ale muszę powiedzieć, że wszyscy byli wspaniali. Seb jest niewiarygodny odkąd wrócił z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wygląda na to, że jego pewność siebie wróciła i tego właśnie potrzebujemy. Znamy jego cechy i to właśnie widzieliśmy we Frankfurcie. Kiedy on gra, za każdym razem zdobywa bramkę, więc musimy dawać mu tą piłkę w miejscach, w których chce. Wtedy on nadal będzie zagrożeniem.

Czwarte zwycięstwo West Ham i czwarte czyste konto w dziewięciu meczach daje ósme miejsce

Chociaż obecnie w żyłach Claret i Blue płynie pozytywność, David Moyes nie pozwoli nikomu dać się ponieść emocjom. Nie zamierzamy zbytnio wyprzedzać siebie i myślę, że to dobrze, że jesteśmy zespołem, który znajduje się pod pewnym rygorem. Poprostu spokojnie zajmujemy się naszymi sprawami – potwierdził Rice.