Kapitan Manchesteru United – Harry Maguire, może otrzymać propozycję pozostania w Premier League, ponieważ West Ham rozważa wypożyczenie tego środkowego obrońcy. Reprezentant Anglii od czasu przybycia Erika ten Haga nie jest ważnym graczem Manchesteru United – zmiana otoczenia przydałaby się temu zawodnikowi, aby ożywić jego karierę.

Anglik spotkał się ostatnio z dużą krytyką za głośne błędy w koszulce Manchesteru United, ale wciąż zachowuje opaskę i ma kontrakt na Old Trafford do 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jednak brak czasu 29-latka na grę stawia pod znakiem zapytania jego przyszłość, a według Daily Mirror West Ham może zaoferować mu drogę ucieczki w tym miesiącu.

Maguire rozpoczął sezon jako pierwszy wybór dla klubu, ale przetrwał jedyne kilka spotkań, zanim holenderski szkoleniowiec zdecydował się na inną, preferowaną przez siebie parę: Lisandro Martineza i Raphaela Varane’a. Odrzucenie było zwieńczeniem alarmującego spadku formy Anglika w ciągu 2022 roku.

Ten Hag wykazywał ostatnio tendencję do zamiany Luke’a Shawa z lewego obrońcy na środkowego obrońcę, zamiast wdrażania ponownie Maguire’a – rośnie świadomość, że ​​była gwiazda Leicester City może zbliżać się do końca swojego czasu w Old Trafford.

Maguire utrzymał swoje miejsce w kadrze Anglii na Mistrzostwa Świata i był kluczowym graczem Garetha Southgate’a w Katarze. Jednak nie był w stanie odzyskać swojego miejsca w drużynie United po powrocie Premier League. Środkowy obrońca spadł w hierarchii pod wodzą ten Haga i w tej chwili jest dopiero czwarty „w kolejności” środkowym obrońcą na Old Trafford.

Byłem nieszczęśliwy, jeśli chodzi o powrót z Mistrzostw Świata. Szczerze mówiąc, miałem ciężką chorobę, która wyrzuciła mnie z gry na tydzień lub dwa. Teraz czuję się dobrze. Mamy w tym klubie wielu dobrych środkowych obrońców, więc jest dużo rywalizacji o miejsca i będę walczył dalej – mówił po powrocie z Kataru zawodnik Manchesteru United.

Koło ratunkowe przybywa z West Hamu – Moyes uważa, że ​​Maguire może być człowiekiem, który pomoże im uniknąć degradacji

Harry Maguire chce wznowić karierę w Premier League, a West Ham podobno rozważa posunięcie, aby go wypożyczyć. Craig Dawson prawdopodobnie dołączy do Wilków, a David Moyes widzi Maguire’a jako potencjalną opcję zastąpienia 32-latka.

Fani Hammers mogą nie być zadowoleni z zastąpienia Dawsona przez Maguire’a, ponieważ zadeklarowali, że ich dzielny defensywny zawodnik jest lepszy niż as United w zeszłym roku. Przeprowadzka na stadion w Londynie może być tym, czego reprezentant Anglii potrzebuje, aby przywrócić swoją karierę na właściwe tory i odkryć na nowo formę, która skłoniła United do wypłacenia 80 milionów funtów, aby pozyskać go z Leicester w 2019 roku, co czyniło go wówczas najdroższym obrońcą na świecie.

Maguire jest związany kontraktem z Man Utd do 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok, ale według  Daily Mirror klub jest „gotowy sprzedać” go latem.