ExWHUemployee ujawnił, że West Ham United nie kontaktuje się obecnie z Rafą Benitezem w związku z możliwością objęcia przez niego stanowiska następnego menedżera klubu. W sieci pojawiły się plotki, że Benitez ma zastąpić Davida Moyesa. Ex przedstawił aktualne informacje na temat sytuacji. 

Normalnym jest, że w takiej sytuacji zaczyna pojawiać się wiele plotek łączących potencjalnych kandydatów do przejęcia władzy w przypadku zwolnienia obecnego szefa. Na przykład The Telegraph donosi, że Benitez był „przedyskutowany” jako opcja do końca sezonu. Jednak w nowej aktualizacji The West Ham Way Patreon, Ex ujawnił, że jego źródło totalnie zaprzecza jakiejkolwiek ważności tych najnowszych sugestii.

Betfair poinformowało, że wszystkie zakłady na zwolnienie Moyesa przez klub i wyjazd Beniteza do wschodniego Londynu zostały zawieszone, co wywołało falę spekulacji – celowe działanie bukmacherów

Opowiadając o historii na The West Ham Way Patreon, Ex stwierdził, że źródła podają te informacje, a dla klubu to nowość i że jest mało prawdopodobne, aby stało się to na tym etapie.

Powiedziano mi, że w historiach medialnych dotyczących Beniteza nie ma źdźbła prawdy – podał Ex. Rozmawiałem także z kilkoma pracownikami West Hamu, którzy również są całkowicie nieświadomi tej historii. David Moyes normalnie dzisiaj trenował, a zespół przygotowywał się do spotkania z Evertonem.

Jak wyjaśnił Ex, wygląda na to, że Moyes otrzyma co najmniej jeszcze jedną grę. Jeśli nie uda im się zdobyć trzech punktów przeciwko Evertonowi w sobotę, wydłuży to passę klubu bez zwycięstwa w lidze do ośmiu meczów.

Ostatnia praca Beniteza była w Evertonie, ale nie poszło mu zbyt dobrze –  przetrwał tylko 22 mecze, zdobywając średnio zaledwie 1,14 punktu na mecz – najgorszy wynik, jaki kiedykolwiek zanotował w Anglii

Oczywiście to doświadczenie w piłce nożnej Premier League – zbudowane w okresach gry w Newcastle United, Chelsea i Liverpoolu – może uczynić go atrakcyjną opcją do natychmiastowego wejścia, jeśli Moyes odejdzie, ale nie ma gwarancji, że ustabilizuje ten już lekko tonący statek.

Obecny szef West Hamu ma średnie znacznie lepsze – 1,52 punktu na mecz rozłożone na 149 spotkań, pomimo niedawnej słabej formy.