Środkowy obrońca Młotów – Craig Dawson – nadal chce opuścić West Ham w styczniowym okienku transferowym. Według Caught Offside, 4 miliony funtów wystarczą, aby zawrzeć transakcję.

Dawson był naprawdę bliski opuszczenia londyńskiego stadionu latem, ale Moyesowi nie udało się podpisać żadnego zastępstwa na czas, dlatego zawodnik pozostał w drużynie, aby pomóc Młotom jeszcze przez jakiś czas. Jak widać decyzja obrońcy jest stanowcza i niedługo Daws nie będzie już graczem Davida Moyesa.

Zapewne menadżer chciałby przekonać go do pozostania, ale ze względu na to, że jego kontrakt i tak wygasa latem 2023, sprzedaż  może być rozsądnym ruchem.

The Daily Mail podaje, że ​​Wilki i Aston Villa były zainteresowane podpisaniem kontraktu z 32-letnim obrońcą latem i prawdopodobnie nadal te transakcje wchodzą w grę

Zimą okaże się tak naprawdę, czy któryś z tych dwóch klubów wróci po Dawsona, gdy okno transferowe zostanie otwarte. Utrata tego zawodnika będzie oczywiście dużym ciosem dla Młotów. Jesteśmy dobrze zabezpieczeni w środkowej obronie, ale nie można nie docenić wpływu Dawsa zarówno na boisku, jak i poza nim.

Wielu postrzega Craiga Dawsona,  jako obrońcę starej szkoły i pod pewnymi względami dokładnie taki jest

Jest to bardzo cenny zawodnik, mimo że nie zawsze idealny na boisku. ​​32-latek ma w sobie wiele niezwykle ważnych cech, które idealnie współgrają z planem i wizją Davida Moyesa.

Dawson udowodnił, że nigdy nie należy oceniać książki po okładce. Przez ostatnie dwa lata był absolutnie wspaniały dla Młotów. Wygląda na to, że historia West Hamu i Craiga Dawsona może mieć smutne zakończenie, kiedy trzeba będzie się pożegnać na London Stadium.