West Ham United Women poinformował, że Dagný Brynjarsdóttir podpisała nowy kontrakt z klubem. Islandzka pomocniczka przedłużyła umowę do lata 2024 roku.

Brynjarsdóttir wystąpiła 28 razy dla drużyny Olli Hardera i zakończyła sezon jako jedna z najlepszych zawodniczek, strzelając kluczowe gole przeciwko Reading, Evertonowi i Tottenhamowi Hotspur podczas sezonu. Jest drugą piłkarką, która podpisała kontrakt z Młotami tego lata. Kate Longhurst przedłużyła umowę w zeszłym tygodniu.

Pomocniczka powiedziała, że kontynuowanie gry we wschodnim Londynie w klubie, który wspiera nie wymagało żadnych rozważań ani negocjacji.

Cieszę się, że mogę zostać w West Hamie – powiedziała. Bardzo mi się podobało ostatnie półtora roku tutaj i nie mogę się doczekać kolejnych gier.

Klub tworzy prawdziwie rodzinną atmosferę i naprawdę wspiera mnie jako mamę z moim synem Brynjarem. West Ham United sprawia, że ​​czuję się tu jak w domu. Odkąd przyjechaliśmy, wsparcie od Klubu jest niesamowite.

Myślę, że naprawdę poprawiłem się jako zawodniczka, odkąd przybyłam do Londynu. Nadal chcę się doskonalić i mam nadzieję, że pomogę zespołowi czynić dalsze postępy.

Już nie mogę się doczekać nowej kampanii. Kiedy w klubie zachodzą zmiany, zawsze jest trochę smutno, gdy trzeba się pożegnać z niektórymi osobami, ale jest to również ekscytujące. Taka jest piłka. Naprawdę szanuję Koncha Paula Konchesky’ego jako trenera, więc cieszę się, że mogę być częścią jego pierwszego zespołu – zakończyła zawodniczka.

Dagný jest idealnym wzorem do naśladowania dla wszystkich kobiet pokazując, że można połączyć bycie wyczynowym sportowcem i matką.

Jako wieloletnia fanka Młotów, a teraz wiodąca postać w jej ulubionym klubie, Dagný jest doskonałym przykładem na to, że marzenia mogą się spełnić, jeśli wystarczająco ciężko pracujesz – powiedział Dyrektor Generalny, Aidan Boxall.