West Ham wchodzi w kluczowy okres sezonu i już jutro rozegra ciężki mecz z Arsenalem. Młoty miały ostatnio trudności z ułożeniem spójnej serii zwycięstw, ale David Moyes ma nadzieję przełamać gorszą passę i odnieść zwycięstwo nad Arsenalem. Gospodarze natomiast borykają się z wieloma problemami także poza boiskiem.

West Ham podchodzi do meczu na czwartym miejscu w tabeli – Kanonierzy są zaledwie dwa miejsca poniżej nich. Oto, co menadżer miał do powiedzenia na swojej przedmeczowej konferencji prasowej.

Jak ważna jest jutrzejsza gra z Arsenalem 

Jest ogromna, jak wszystkie gry, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni bo mamy silną pozycję. Mamy też nadzieję, że awansujemy na trzecie miejsce i spróbujemy zbliżyć się do drużyn nad nami. Zdajemy sobie sprawę z siły zespołów, które są niżej – na tym etapie jest duża szansa, że ​​tracisz miejsce, a potem próbujesz na nie wrócić. W sezonie będą różne okresy, ale jesteśmy na mocnej pozycji w okresie świątecznym i miejmy nadzieję, że przejdziemy ten czas w dobrej formie. Mikel Arteta ma dobrą drużynę – kupili kilku młodych piłkarzy, więc na pewno nie będzie to łatwa gra.

Remis z Burnley

Burnley zawsze było trudnym miejscem. Naszym zdaniem West Ham powinien pokonać gospodarzy, ale to trudna drużyna do gry. 

Udało nam się pokonać Chelsea, Liverpool, Spurs i Manchester w Pucharze Carabao. Dużą rolę odegrała zmiana sposobu myślenia. Chcieliśmy być zorganizowani przeciwko drużynom, które są dobre w piłce i przyzwyczajone do wygrywania. Mają najlepszych graczy i budują składy przez wiele lat, a my wciąż próbujemy zbudować drużynę, która będzie regularnie rywalizować. Nasi zawodnicy zrobili wiele dobrych rzeczy, ale teraz spotykamy zespoły, które utrudniają zdobywanie punktów.

Wyjazd do Arsenalu  – trudny mecz, biorąc pod uwagę ich domową formę w tym sezonie

Jesteśmy w świetnej sytuacji, bo wchodzimy do gry będąc w tabeli przed Arsenalem. Zakończyliśmy przed nimi ostatni sezon, co też było dużym osiągnięciem i chcemy spróbować zrobić to jeszcze raz – myślę, że teraz jest to o wiele trudniejsze.

W tej chwili jesteśmy klubem, któremu inne drużyny próbują rzucić wyzwania – przyjmiemy je i patrzymy, jak sobie radzimy. Nie mamy powodu, by czuć strach przed jakimkolwiek rywalem – możemy grać przeciwko dowolnemu zespołowi i postaramy się pokazać z jak najlepszej strony.

Cechy przywódcze Mikela Artety w Evertonie

Widziałem jego determinację i wiedziałem, czego chce, więc nie jest to niespodzianka – pracował pod nadzorem naprawdę dobrych ludzi. Nauczył się wiele od Pepa Guardioli, przyglądał się temu, jak rozwijał drużyny. Mikel był też naprawdę dobrym piłkarzem i myślę, że pozytywnie rozpoczął karierę w Arsenalu – zbudował tam nowy zespół jako młody menedżer, co nie jest łatwe.

Aubameyang został pozbawiony opaski kapitana Arsenalu – jak ważne jest, by kapitanowie byli liderami poza boiskiem?

Nie jest to dla nas jakaś sensacyjna wiadomość. Menedżerowie muszą podejmować takie decyzje, jeśli uznają je za właściwe. Kapitan, którego mamy w West Hamie był i jest świetny dla klubu. Mark blisko ze mną współpracuje, rozmawiamy dużo o klubie i wydarzeniach na boisku. On wykonuje także świetną robotę przygotowując Declana Rice’a do tej funkcji. Jestem naprawdę zadowolony z tej pozycji w naszej drużynie.

Zbliżamy się do ponownego zamknięcia przez Covid-19?

Nie jestem właściwą osobą, aby odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie jestem naukowcem. Chcielibyśmy, żeby nie było przerwy, ponieważ cieszymy się, że kibice wrócili na mecze. My staramy się dbać o naszych graczy i robić wszystko zgodnie z procedurami w klubie i wokół niego. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać wszystkich w dobrej kondycji i zdrowiu. 

Niedługo otwiera się okienko transferowe – wczoraj Steven Gerrard sugerował, że rekrutacja nowych graczy może zależeć od ich statusu szczepień

Nie sądzę, żeby szczepienie mogło być wyznacznikiem przy moich transferach, ale jednocześnie wiem, że jest to w tej chwili duży problem dla klubów. Bardzo chciałbym, aby wszyscy gracze byli zaszczepieni, ale każdy ma prawo do własnej opinii i decyzji. My możemy tylko udzielić porady, ale od nich zależy, co postanowią.

David Moyes świętuje 600 meczów w Premier League jako menedżer, dołączając do znakomitego grona, w którym znajdują się: Wenger, Ferguson i Redknapp

To wielka rzecz, że dotarłem do 1000 wszystkich meczów mniej więcej miesiąc temu, a teraz osiągam 600 meczów w Premier League.  Wenger, Ferguson i Redknapp to znane i wspaniałe osobowości. Ja nadal będę próbował odnosić sukcesy na każdym poziomie i wciąż powiększać swoje liczby. 

Michail Antonio ma przerwę w strzelaniu goli – czy to jest wpisane w karierę każdego napastnika? 

Jestem pewien, że Michail Antonio niedługo znów osiągnie zadowalającą nas formę. Jest dla nas niesamowity odkąd umieściliśmy go, jako środkowego napastnika. Był niewiarygodny i zaliczył  serię goli, odkąd wyszliśmy z blokady – od dawna starał się być strzelcem bramek.

Jest kluczowym członkiem zespołu, a gdy jego forma jest dobra, drużyna gra też dużo lepiej. Niezależnie od tego, czy to oznacza, że ​​zdobywa bramkę, czy nie, jego wszechstronne zdolności są ważne. Kiedy zostaniesz numerem 9, przechodzisz przez różne fazy, w których też nie możesz zawsze zdobywać goli. Sekretem sukcesu jest kontynuowanie pracy nad sobą. Dobrze byłoby przywrócić go do tej najwyższej formy i jestem pewien, że nie jest zbyt daleko celu.