Według The Athletic, David Moyes może w czwartek rozpocząć spotkanie w Dinamo Zagrzeb z trzema nowo pozyskanymi zawodnikami.

Przy tak wielu meczach do rozegrania od teraz do następnej przerwy międzynarodowej, szef Młotów będzie musiał mocno rotować składem swojego zespołu.

Szkot musi jednak być w tym bardzo ostrożny, ponieważ ostatnią rzeczą jakiej West Ham potrzebuje, to doprowadzić do przegranego pierwszego meczu europejskiej kampanii.

Zagrzeb vs West Ham: Dwa debiuty?

Roshane Thomas z The Atletic uważa, że Nikola Vlasic, Kurt Zouma i Alphonse Areola mają szansę zagrać w spotkaniu z Zagrzebiem. To byłyby dwa debiuty i pierwszy start dla Vlasica po jego 30-minutowym występie przeciwko Southampton w minioną sobotę. Nie wspomniano ani słowa natomiast o Alexie Kralu.

Moyes może zacząć grę z Tomasem Souckiem i Declanem Rice’m w środku pola, ale potem wprowadzić jednego lub obu nowych zawodników po 60 lub 70 minutach. Ponieważ mecz z Manchesterem United, West Ham rozegra zaledwie trzy dni później, dla Moyesa kluczowa będzie rotacja w taki czy inny sposób.

Jeśli szkoleniowiec zaryzykuje i postawi od pierwszej minuty na Vlasica, Zoumę i Areolę, wywoła u kibiców sporo emocji. Wydaje się jednak, że David Moyes jest zbyt ostrożny i nie zagra od początku tak ważnego spotkania z trzema tyle co zakontraktowanymi, mało mu jeszcze znanymi piłkarzami.