Igor Štimac, były obrońca Młotów spodziewa się, że West Ham United wyrobi sobie markę w Lidze Europy w tym sezonie, zaczynając rozgrywki w jego ojczystym kraju w czwartkowy wieczór.

Štimac pojawi się na stadionie Maksimir, gdy podopieczni Davida Moyesa rozegrają swój pierwszy w historii mecz fazy grupowej z mistrzami chorwackiej Pierwszej Ligi, Dinamo Zagrzeb.

Były obrońca nie może się doczekać obejrzenia swojego starego klubu w akcji na własnym boisku, 22 lata po tym, jak sam reprezentował West Ham

Dinamo Zagrzeb to jedna z najlepszych akademii na świecie, zdecydowanie największy „twórca” profesjonalnych piłkarzy – to fabryka talentów. 

West Ham na pewno będzie miał w Zagrzebiu pewne problemy i muszą wyjść na stadion Dynama z pewnością siebie –  tak jak grają w Premier League  i oczywiście być cierpliwym – powiedział Igor Štimac.

Drużyna Dinamo Zagrzeb nie jest tą samą drużyną, która grała w zeszłym roku

Każdy sezon w Chorwacji to już nie ta sama historia – musisz sprzedać swoich najlepszych zawodników, aby przeżyć, dostać pieniądze do klubu, a następnie dokonać nowych transferów i stworzyć nową drużynę.

Mają pięciu lub sześciu nowych graczy, ale nadal dobrze sobie radzą. Są zdecydowanie najlepszą drużyną w Chorwacji i również nie mogą się doczekać meczu z Londyńczykami.

Chociaż Štimac wierzy, że Dinamo będzie twardym przeciwnikiem, wierzy również, że głodny i poprawiający się skład West Hamu ma wszystko czego potrzeba, aby odcisnąć piętno nie tylko w chorwackiej stolicy, ale także w całych rozgrywkach europejskich

Oczywiście to wspaniałe osiągnięcie [zakwalifikować się do Ligi Europy] po fantastycznym sezonie, ale oczekiwania są ogromne – powiedział 54-latek.

Widzę, że nawet teraz z dobrym początkiem nowego sezonu Premier League, zespół wygląda naprawdę wspaniale. Moje oczekiwania są wysokie, gdy mówimy o West Hamie – również w kontekście Premier League, nie tylko w Lidze Europy.

Štimac, który również zarządzał reprezentacją Chorwacji, a teraz jest głównym trenerem Indii mówi, że Młoty są teraz opanowane i pewne siebie zarówno na boisku i poza nim, co prowadzi do lepszych i bardziej stabilnych wyników

Mając to na uwadze, Igor Štimac ma nadzieję, że West Ham utrzyma swój niepokonany start. Oczywiście, kiedy dobrze zaczynasz sezon, wszystko nagle zmienia się na lepsze, wzrasta pewność siebie w szatni i to jest najważniejsza rzecz, jaką możesz uzyskać – zauważył.

Teraz wydaje się, że jest naprawdę dobrze, idzie gładko, drużyna z sezonu na sezon staje się coraz silniejsza i staje się jedną z sił w Premier League

Jednym z graczy, który z pewnością pomoże Młotom w Zagrzebiu, jest rodak Štimaca i kolega z akademii Hajduk Split – Nikola Vlašić.

Może wiele zrobić, ale oczywiście musi znaleźć sposób, aby jak najszybciej stać się częścią zespołu – powiedział były środkowy obrońca. To nie jest indywidualny sport, więc trzeba dostosować swoje cechy do systemu. Jestem pewien, że David Moyes znajdzie sposób, by mu to wszystko ułatwić.

Jeśli staniesz po stronie Nikoli i jeśli się nim zajmiesz, to jego pewność siebie wzrośnie, a wtedy może robić niesamowite rzeczy – mówi Igor Štimac.

Nikola miał fantastyczny okres w Rosji przez kilka lat i był zdecydowanie jednym z najlepszych graczy w kraju. Jest regularnym zawodnikiem chorwackiej reprezentacji narodowej i dojrzał na tyle, by mieć wspaniałe sezony w West Hamie, jestem tego pewien – zakończył Štimac