David Moyes nie mógł dziś skorzystać z czterech piłkarzy. Poza kadrą meczową znaleźli się Vladimir Coufal, Ryan Fredericks, Mark Noble i Alex Kral. 

Vladimir Coufal w ostatnich tygodniach zmagał się z urazem pachwiny. Z tego też powodu opuścił niedawne zgrupowanie reprezentacji Czech. Jak się okazało nie zdążył się wykurować na spotkanie z Evertonem, ale powinien niebawem być do dyspozycji Davida Moyesa. Prawy obrońca jest leczony zastrzykami, które mają pomóc mu w szybszym powrocie na boisko.

Podobnie sytuacja ma się z Ryanem Fredericksem, który także boryka się z kontuzją pachwiny. Doznał jej podczas pucharowego spotkania z Manchesterem United. Początkowo pojawiały się informacje, że będzie pauzował 10 dni i wróci na stracie na Goodison Park. Tak się jednak nie stało, ale wydaje się, że niedługo zobaczymy go z powrotem w kadrze meczowej. Być może już w czwartek.

Mark Noble ostatnio ma problemy z biodrem i opuścił dwa mecze – z Brentfordem i Evertonem. Jak przekonuje David Moyes, Anglik niebawem będzie dostępny do gry.

Czwartym nieobecnym był Alex Kral. Szkocki menedżer na konferencji prasowej po spotkaniu na Goodison Park, poinformował, że Czech uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i pozostaje w izolacji.