ExWHUemployee ujawnił, że West Ham United nie jest blisko pozyskania środkowego obrońcy Aarona Longa, pomimo plotek, które coraz częściej się ostatnio pojawiają. 

W styczniu 2020 r. Młoty podobno złożyły mocną ofertę za gracza. Została ona odrzucona, jednak ostatnio w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pogłoski sugerujące, że umowa może być nadal rozważana przez obydwie ze stron.

Ex przekazał na stronie Patreon The West Ham Way, aby całkowicie odrzucić tą informację – nie jest to jak na razie rozważane.

Pojawiły się doniesienia łączące West Ham z ruchem dla środkowego obrońcy USA i New York Red Bulls, Aarona Longa. Raporty posunęły się nawet do sugerowania, że ​​gracz poleciał do Londynu, aby dokończyć  wolny transfer. Zapytaliśmy jedno źródło, czy jest w tym jakaś prawda, jednak nikt nie ma o tym żadnej wiedzy.

Klub rzeczywiście był wcześniej zainteresowany graczem i w przeszłości podejmował wiele prób podpisania z nim kontraktu. Próby te jednak zostały udaremnione przez szereg czynników, w tym niemożność uzyskania pozwolenia na pracę. Podczas gdy ruch na tamten czas był w planach, wydaje się, że w tej chwili jest to po prostu przetworzona plotka, która nie ma żadnej wartości merytorycznej.

Biorąc pod uwagę, że starszy środkowy obrońca Craig Dawson jest bliski odejścia, nie byłoby szokiem, gdyby West Ham faktycznie już szukał nowego gracza na tą pozycję

Mimo to, nie wydaje się, aby na tym etapie ruch dla Longa był prawdopodobny. Środkowy obrońca jest obecnie kapitanem drużyny New York Red Bulls – zaliczył 35 występów we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, udowadniając swoją wartość dla zespołu.

Podsumowując, prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że ten transfer na razie nie nastąpi.