Mimo odejścia z West Hamu zimą, Craig Dawson zostanie uhonorowany za swój udział w europejskiej kampanii podczas pierwszej części sezonu.

Młoty wywalczyły swoje pierwsze trofeum od ponad 40 lat, pokonując w Pradze włoską Fiorentinę wynikiem 2-1. Rezultat spotkania w 90. minucie ustalił Jarrod Bowen i to dzięki niemu piłkarze, sztab oraz kibice mogli się cieszyć z upragnionego triumfu.

The Hammers otrzymali łącznie 40 zwycięskich medali, które zostały rozdystrybuowane wśród zawodników oraz trenerów. Jeden z nich trafi także do byłego już gracza klubu z London Stadium – Craiga Dawsona.

Anglik opuścił wschodni Londyn w styczniu tego roku i zasilił szeregi Wolverhampton Wanderers. Dawson wielokrotnie tłumaczył, że przeprowadzka spowodowana jest głównie sprawami rodzinnymi, dlatego też nikt nie planował utrudniać mu zmiany barw.

32-letni stoper był jedną z kluczowych postaci w układance Davida Moyesa – jego udział miał znaczący wpływ na zeszłoroczną kampanię w Lidze Europy, a także na dobre wyniki w Premier League. W sezonie 2022/23 wystąpił w czterech meczach Ligi Konferencji Europy i raz zapakował piłkę w siatce – miało to miejsce podczas wyjazdowego spotkania przeciwko Silkeborgowi. Oznacza to więc, że Dawson otrzyma złoty medal za zwycięstwo West Hamu w całych rozgrywkach.