Fabrizio Romano poinformował, że negocjacje pomiędzy West Hamem a AS Romą w sprawie wypożyczenia Scamacci nabierają tempa. Włoch miałby zastąpić kontuzjowanego Tammy’ego Abrahama.

Gianluca Scamacca znaczną część minionego sezonu opuścił przez doskwierające mu kontuzje. W swoich pierwszych tygodniach na Wyspach prezentował naprawdę wysoką formę, czego efektem były zdobywane bramki zarówno w Lidze Konferencji, jak i w Premier League. Mimo to snajper w kolejnych spotkaniach sprawiał wrażenie zagubionego, co przekładało się na bezbarwne występy. Scamacca ewidentnie nie wpisywał się w założenia taktyczne Moyesa, czego efektem był spadek zaufania i narastający konflikt pomiędzy zawodnikiem a trenerem.

Oliwy do ognia dodał ostatnimi czasy również Michail Antonio, który otwarcie skrytykował postawę 24-latka. Jamajczyk otwarcie oznajmił, że Scamacca nie odnajduje się w sposobie gry szkockiego menadżera, zarzucając mu tym samym brak walki oraz zaangażowania. Niewykluczone więc, że ta sytuacja tylko nasiliła frustrację Włocha.

O powrocie snajpera do ojczyzny mówiło się już wielokrotnie – wśród zainteresowanych klubów wymieniało się chociażby Napoli, a także oba zespoły z Mediolanu. Do gry wkroczyła niedawno także AS Roma, której Scamacca jest wychowankiem – uważa się, że napastnik jest zdeterminowany, aby powrócić na Stadio Olimpico.

Fabrizio Romano na swoich mediach społecznościowych poinformował, że w nadchodzących dniach do Londynu przyleci dyrektor sportowy klubu z Wiecznego Miasta, Tiago Pinto – Portugalczyk pojawi się w Anglii z zamiarem dopięcia transakcji na ostatni guzik. Scamacca dał już zielone światło i wiele wskazuje na to, że niebawem zostanie on zaprezentowany jako nowy zawodnik zespołu José Mourinho. Wypożyczenie będzie obowiązywać do końca sezonu 2023/24, a za pokrycie jego pensji odpowiedzialni będą Włosi. Na obecną chwilę nie ma informacji na temat zawarcia w umowie klauzuli wykupu.