West Ham potwierdził oficjalnie, że bramkarz Nathan Trott sfinalizował transfer do duńskiej drużyny Superligi – FC Kopenhaga – za nieujawnioną kwotę.

25-letni Trott spędził dwa poprzednie sezony na wypożyczeniu u krajowego rywala Kopenhagi, Vejle BK, gdzie zyskał cenne doświadczenie i znacząco przyczynił się do sukcesów swojego zespołu. W sezonie 2022/2023 wystąpił we wszystkich rozgrywkach 25 razy, pomagając drużynie zdobyć tytuł i awansować do drugiej ligi. Jego imponujące 22 czyste konta w tych 56 meczach przykuło uwagę 15-krotnego mistrza Danii.

FC Kopenhaga, która dotarła do 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA 2023/24, ma zamiar rywalizować w rundach kwalifikacyjnych do Ligi Konferencyjnej UEFA w nadchodzącym sezonie. Transfer Trotta ma na celu wzmocnienie składu bramkarskiego duńskiego klubu, który będzie walczył o kolejne trofea na arenie międzynarodowej i krajowej.

Trott, to absolwent Akademii Piłkarskiej West Hamu United. Po raz pierwszy podpisał kontrakt z klubem w 2016 roku. W barwach seniorskiej drużyny Hammers wystąpił raz, w wygranym 4:0 meczu Pucharu Anglii z Doncaster Rovers w styczniu 2021 roku w czwartej rundzie tych rozgrywek. Jego kariera obejmowała także wypożyczenia w AFC Wimbledon w sezonie 2019/20 oraz we francuskiej drużynie AS Nancy Lorraine w sezonie 2021/22, gdzie zdobywał cenne doświadczenie.

Nowe możliwości

Transfer do FC Kopenhaga to dla Trotta szansa na dalszy rozwój i rywalizację na najwyższym poziomie europejskich rozgrywek. Duński klub ma ambitne plany i Trott będzie miał okazję odegrać w nich kluczową rolę. Jego doświadczenie z poprzednich sezonów, zarówno w Danii, jak i poza nią, z pewnością pomoże mu w nowym wyzwaniu.

Bramkarz, opuszczając West Ham, zabiera ze sobą wiele wspomnień i doświadczeń, które będą stanowiły solidną podstawę dla jego dalszej kariery w FC Kopenhaga.