Mesut Özil wypadł z łask Mikela Artety i obecnie znajduje się na wylocie z Arsenalu. Carlton Cole w rozmowie z talkSPORT przyznał, że widziałby reprezentanta Niemiec w kadrze West Hamu.

Sytuacja pomocnika tureckiego pochodzenia w ekipie The Gunners nie jest najlepsza. Jego kontrakt z Kanonierami wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu, a Mikel Arteta nie widzi kreatywnego zawodnika w swoich planach. Hiszpan nie zgłosił byłego gracza Realu Madryt do rozgrywek Premier League czy Ligi Europy. Jedyną opcją dla Özila wydają się rozgrywki w drużynie U-23.

Położenie Niemca było omawiane na antenie radia talkSPORT, gościem którego był między innymi były napastnik The Hammers Carlton Cole. Zapytany o to, czy widziałby Özila w barwach Młotów, odpowiedział twierdząco.

– Oczywiście, widziałbym go w drużynie. West Ham zawsze lubił takich zawodników, takich „magików”. On jest jednym z nich.

– Myślę, że Arsenal duży by zyskał z nim w składzie. Nie bardzo rozumiem, dlaczego go nie zgłosili.

Przeprowadzka Mesuta Özila do wschodniego Londynu wydaje się być nierealna, głównie z uwagi na jego kosmiczne zarobki na poziomie 350 tysięcy funtów tygodniowo.

Foto: Getty Images