Dwie drużyny Serie A wyrażają zainteresowanie Alexem Králem. Według raportów TuttoMercatoWeb, Bolonia i Atalanta są zainteresowane pozyskaniem gracza w letnim okienku transferowym.

Pomimo tego, że w tym sezonie Czech zagrał tylko raz w Premier League, kluby te uważałyby 23-latka za cenny nabytek.

West Ham nie ma obowiązku podpisania kontraktu z Králem tego lata, choć doniesienia z Włoch sugerują, że Młoty mają w umowie zapis o wykupieniu pomocnika, gdy zakończy się okres jego wypożyczenia ze Spartaka Moskwa. Informacje te zostały jednak zdementowane (C&H).

Král wróci do Spartaka pod koniec sezonu, zamiast pozostać we wschodnim Londynie

Nie będzie to niespodzianką, ponieważ nie udało mu się wpisać w plany Davida Moyesa. Wystąpił w barwach Młotów tylko sześć razy, a w Premier League zagrał zaledwie minutę.

W tak młodym wieku Czech ma już duże doświadczenie, ale nie wywarł zauważalnego wpływu na  londyńską drużnę. To był wyjątkowo trudny sezon dla Młotów i nie taki, w którym Králowi zapewniono komfort spędzania czasu na boisku – praktycznie każdy mecz Młoty grają pod silną presją i Moyes decyduje się na sprawdzone wcześniej rozwiązania jeśli chodzi o skład.

Byłoby niesprawiedliwe sugerować, że powinien zostać przeniesiony tylko dlatego, że nie grał, ale rzeczywiście jego brak czasu na boisku jest ogromnym problemem. Zdecydowanie najlepiej byłoby umieścić go w innym zespole, aby nie zmarnować talentu Czecha.