Newcastle United i West Ham United są podobno nadal zainteresowane pozyskaniem napastnika Torino. Andrea Belotti jest rozchwytywany we Włoszech, jednak wymienione kluby zachowują nadal zainteresowanie kapitanem włoskiego zespołu. 

W tym sezonie Belotti strzelił pięć goli w 17 występach w Serie A – nie była to najlepsza kampania w jego karierze, jednak reprezentant Włoch udowodnił przez lata, że jest wartościowy, strzelając w sumie 155 goli. 110 z tych uderzeń miało miejsce w zaledwie 246 meczach dla Torino, gdzie jest kapitanem.

28-latek jest stworzony dla Premier League i wykonałby świetną robotę dla West Hamu?

Belotti został porównany przez Sky Sports do Jamiego Vardy’ego, co jeszcze bardziej uwiarygadnia ideę, jaką może rozwijać w Anglii. Napastnik Leicester strzelił 128 goli w 263 występach w Premier League dla Lisów, więc jeśli Włoch naprawdę jest do niego podobny, to z pewnością dobrze sobie poradzi w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii.

Napastnik był częścią składu, który w zeszłym roku wygrał UEFA Euro 2020

Belotti przeszedł trudny czas w sezonie 2021/22 po tym jak odniósł dwie kontuzje, które ograniczyły jego aktywność do zaledwie 17 ligowych występów i pięciu goli.

Młoty, które wyglądają na gotowe na kolejny sezon w Europie, muszą dodać więcej jakości do swojej atakującej części zespołu. Nowy napastnik to pilna potrzeba na stadionie londyńskim, biorąc pod uwagę, że Michail Antonio jest jedyną naturalną opcją dostępną do dyspozycji Davida Moyesa. Czy to sprawia, że ​​Belotti jest realnym celem dla West Hamu?