Według nowego raportu Foot Mercato, Newcastle złożyło interesującą ofertę na Darwina Núñeza. Gracz od dawna był celem Młotów, którzy starali się podpisać umowę jeszcze w styczniowym okienku transferowym.

Foot Mercato twierdzi, że Newcastle złożyło już ofertę, aby wypracować sobie pierwszeństwo do pozyskania środkowego napastnika. Mówi się, że opiewa ona na 60 mln euro (49,6 mln funtów), ale istnieje także poważna rywalizacja ze strony Manchesteru United, PSG i Chelsea.

Według wcześniejszych doniesień, Sroki już wcześniej złożyły ofertę kupna tego młodego piłkarza. Angielski klub chciał zapłacić 50 milionów euro. Oferta została jednak odrzucona.

Jak podaje sport.pl, pojawiły się również spekulacje, że zainteresowanie wykazuje Barcelona. W głosowaniu kibiców dotyczącym najodpowiedniejszego napastnika dla hiszpańskiego giganta prowadzi Haaland (32 proc. głosów), kolejne miejsce zajmuje Núñez (19 proc. głosów), natomiast podium zamyka Lewandowski (18 proc. głosów).

Szef Młotów jest nadal niezwykle zmotywowany do zdobycia Núñeza, a perspektywa kwalifikacji do Ligi Mistrzów – potencjalnie poprzez wygranie Ligi Europy – dałaby Młotom lekką przewagę. Benfica znalazła już następcę Núñeza -Petera Musę, który gra dla portugalskiej Boavisty.

Darwin Núñez poinformował o zakończeniu współpracy z agentem Edgardo Lasalvią. Record donosi, że teraz Urugwajczyka będzie reprezentował słynny Jorge Mendes

Środkowy napastnik budzi ogromne zainteresowanie ze strony najlepszych ekip w Europie, zatem niemal na pewno latem opuści Benficę. Wskazuje na to również zmiana agenta na niedługo przed rozpoczęciem okienka transferowego.

Núñez w tym sezonie wystąpił w 24 spotkaniach ligi portugalskiej. Strzelił 24 gole i zapisał na swoim koncie trzy asysty. Urugwajczyk ma także za sobą dobry sezon w Lidze Mistrzów – zagrał w dziesięciu meczach i zdobył w nich sześć bramek. Nic zatem dziwnego, że wiele klubów zainteresowanych jest pozyskaniem 22-latka.