West Ham United w środowy wieczór rozegra kolejny mecz w Premier League. Rywalem zespołu Davida Moyesa, będzie Brighton & Hove Albion. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami przed tym starciem.

  • Każde z ostatnich pięciu spotkań West Hamu z Brighton w Premier League kończyło się remisami. Tylko dwa pojedynki w historii miały dłuższą serię meczów z remisami – West Ham z Aston Villą (7 remisów z rzędu, 1998-2001), oraz Birmingham City z Liverpoolem (7 remisów z rzędu, 2005-2010).
  • Brighton nigdy nie przegrało z West Hamem w Premier League, a oba kluby rozegrały już osiem spotkań (3 wygrane Mew i 5 remisów). To najlepszy bilans meczów bez porażki Brighton z jakimkolwiek przeciwnikiem w Premier League.
  • West Ham jest niepokonany od siedmiu spotkań w środku tygodnia (wtorek, środa, czwartek – 4 wygrane, 3 remisy). Młoty wygrały cztery mecze z rzędu w środku tygodnia. Przed tą serią Młoty przegrały dziewięć z jedenastu meczów rozgrywanych we wtorek, środę lub czwartek (2 wygrane).
  • Brighton nie wygrało żadnego z jedenastu swoich pierwszych meczów rozgrywanych w środę w Premier League (6 remisów, 5 porażek), ale udało im się wygrać ostatnie takie spotkanie – 1:0 z Liverpoolem na Anfield w lutym 2021.
  • Brighton strzeliło 25 goli w 24 meczach Premier League, w swojej historii przeciwko drużynom z Londynu, z czego 40% tych trafień zanotowali w starciach z Młotami (10/25).