Zapraszamy do zapoznania się z najświeższymi informacjami z klubu, które udostępnił jak zwykle niezawodny ExWHUemployee, w swojej audycji The West Ham Way.

  • Said Benrahma jest gotowy na dzisiejszy mecz z Brighton, pomimo lekkich kłopotów zdrowotnych. Aaron Cresswell przejdzie test sprawnościowy tuż przed meczem i okaże się czy będzie do dyspozycji Moyesa.
  • Ciekawie zapowiada się sytuacja z bramkarzami w klubie pod koniec sezonu. Łukaszowi Fabiańskiemu kończy się kontrakt, a Alphonse Areola w umowie wypożyczenia, ma obowiązek wykupienia, przy rozegraniu określonej liczby meczów w Premier League (na razie nie zagrał ani razu w tych rozgrywkach). Z kolei Darren Randolph zostanie sprzedany lub wypożyczony w zimowym okienku transferowym. Ponadto klub interesuje się sytuacją Sama Johnstone’a, którego umowa z WBA wygasa w czerwcu 2022.
  • West Ham zwiększył zainteresowanie Adamem Hložkiem ze Sparty Praga. Ma to naturalny związek z Danielem Křetínským, który został niedawno udziałowcem Młotów, a jest też prezesem praskiego klubu. Najprawdopodobniej Młoty złożą w styczniu ofertę za tego napastnika.
  • Cały czas West Ham obserwuje rynek środkowych obrońców. Na radarze Moyesa są Duje Caleta-Car z Marsylii, James Tarkowski z Burnley oraz Nat Phillips z Liverpoolu.
  • Jesse Lingard cały czas jest na radarze West Hamu i klub wykona ruch po Anglika w zimowym okienku transferowym.
  • West Ham jest zainteresowany napastnikiem FC Basel, Arthurem Cabralem, ale nie jest pewne, czy rzeczywiście oferta, o której pisały media została przesłana do szwajcarskiego klubu.
  • Wszystko wskazuje na to, że Daniel Křetínský uzgodnił umowę wykupu wszystkich akcji West Hamu za 650 milionów funtów. Wykupiłby w ten sposób Golda, Sullivana i innych akcjonariuszy. Problemem jest ryzyko wykluczenia z europejskich pucharów, bo dwa zespoły nie mogą mieć tego samego właściciela (w tym przypadku West Ham i Sparta Praga). Ta sytuacja musiałby zostać rozwiązana przed ewentualnym kupnem całego klubu. Dodatkowo Sullivan i Gold mieliby ustaloną kwotę za którą mogliby odkupić swoje akcje w przyszłości.