Kariera Andrija Jarmołenki na London Stadium zbliża się do końca. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że doświadczony skrzydłowy opuści West Ham już w zimowym okienku transferowym. Jak przekonuje jego agent, Ukrainiec wzbudza spore zainteresowanie na rynku i jest szansa, że będzie kontynuował karierę na Półwyspie Apenińskim.

32-latek w tym sezonie jest głównie rezerwowym w drużynie Młotów i zazwyczaj występuje w spotkaniach pucharowych. Jego zarobki osiągają kwotę 115 tysięcy funtów tygodniowo, co jest sporym obciążeniem dla budżetu klubu, tym bardziej biorąc pod uwagę marginalną rolę, którą odgrywa w zespole. West Ham chce trochę zaoszędzić na kontrakcie Ukraińca i jest gotowy sprzedać go już w styczniu, pół roku przed zakończeniem umowy. Jak informowaliśmy już niejednokrotnie – klub nie zamierza zaoferować Jarmołence nowego kontraktu.

W ostatnich dniach sporo się mówiło o zainteresowaniu usługami Jarmołenki, włoskiej Genoi, którą od kilku tygodni prowadzi rodak piłkarza Młotów – Andrij Szewczenko. Głos w tej sprawie zabrał też agent reprezentanta Ukrainy, Vadim Shabliy.

W Serie A, Andrij może występować na swoim poziomie spokojnie trzy lub cztery sezony. Zna Szewczenkę od dawna i zna jego wymagania. Dlaczego miałby nie zgodzić się na taki ruch? Oczywiście interesuje się nim wiele klubów. Nie ma żadnej nowej propozycji z West Hamu, a kontrakt ma do lata. Czekamy na rozwój wydarzeń. Jest duże zainteresowanie Jarmołenką – przekonuje Shabliy.

Andrij Jarmołenko w tym sezonie wystąpił w 14 meczach Młotów, rozgrywając 467 minut. Ma na swoim koncie jednego gola i jedną asystę. Cały swój dorobek w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał, w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy z Rapidem Wiedeń.