Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami i statystykami przed meczem West Hamu z Bournemouth w ramach 23 kolejki Premier League. 

Bournemouth wygrało trzy z siedmiu spotkań z West Hamem w Premier League (2 remisy, 2 porażki). Wisienki w swojej historii w Premier League wygrywały częściej tylko ze Swansea City (4 razy).

Oba zespoły strzelały bramki w pięciu ostatnich spotkaniach przeciwko sobie. W ostatnich pięciu meczach padły aż trzy remisy.

Bournemouth zdobyło tylko siedem z 36 możliwych punktów w ostatnich 12 meczach (2 wygrane, 1 remis, 9 porażek).

West Ham wygrał trzy z ostatnich czterech meczów wyjazdowych w Premier League. Tyle samo zwycięstw wyjazdowych miał przed tą serią w 15 meczach.

Bournemouth straciło 14 bramek w czterech ostatnich meczach. Najwięcej ze wszystkich drużyn w Premier League.

Callum Wilson strzelił pięć goli w pięciu meczach przeciwko West Ham United w Premier League. To jego ulubiony rywal. Żadnej drużynie nie strzelił tylu goli.

Od początku ubiegłego sezonu Marko Arnautović był zaangażowany w 26 bramek zdobytych przez West Ham w Premier League (18 goli, 8 asyst). Dwukrotnie więcej niż jakikolwiek inny piłkarz Młotów.

W ostatnim meczu przeciwko Arsenalowi Declan Rice stał się 10 nastolatkiem, który zdobył gola dla West Hamu w Premier League.