West Ham United poinformował w piątek o podpisaniu nowego kontraktu przez Grady’ego Dianganę. Młody skrzydłowy związał się z klubem umową do 2025 roku. 

Nowa sześcioletnia umowa jest nagrodą za bardzo dobrą formę i wejście do zespołu w tym sezonie. 20-latek rozegrał 15 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Jestem podekscytowany, że moja przyszłość jest tutaj przez następnej sześć lat. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę pokazać się światu i fanom na London Stadium. Jestem wdzięczny wszystkim w akademii. Od menedżerów po wszystkich kolegów z szatni z którymi grałem od momentu dołączenia do klubu. To wspaniała podróż dzięki której staję się lepszym człowiekiem i lepszym graczem. – powiedział Diang.

Współwłaściciel Młotów David Sullivan po podpisaniu kontraktu powiedział: Wspaniale jest zobaczyć, że zawodnik z akademii, który stał się ważnym zawodnikiem pierwszego zespołu podpisał nowy długoterminowy kontrakt z klubem. 

Cieszę się, że Grady podpisał nowy długoterminowy kontrakt i zabezpieczył swoją przyszłość w West Ham United. Od początku sezonu zrobił wielkie postępy i pokazał, że zasługuje na szansę którą został. Tak jak powiedziałem wcześniej mam zaufanie do Grady’ego, ponieważ jest sprytnym i inteligentnym graczem, który zawsze potrafi znaleźć dobre rozwiązanie z piłką u nogi – wyznał Manuel Pellegrini.

– Podobnie jak Declan Rice jest on młodym zawodnikiem, który ma przed sobą wiele lat gry w piłkę nożną i wciąż się uczy. Ciężko pracuje, poświęca się dla drużyny i jest gotowy do nauki. Po tym co widziałem w jego wykonaniu w tym sezonie uważam, że będzie miał bardzo dobrą karierę.

– Wiem, że dla West Hamu rozwój młodych zawodników jest bardzo ważną częścią dziedzictwa i tradycji klubu. Grady jest jednym z wielu dobrych piłkarzy z którymi pracujemy i jest to dla nas bardzo zachęcający znak.