Wieści z zespołu: Chicharito wrócił do treningów

Manuel Pellegrini na czwartkowej konferencji prasowej przed meczem z Brighton podzielił się z dziennikarzami radosną nowiną. 

Menedżer Młotów ujawnił, że do treningów z zespołem dołączył Chicharito, który przez ostatnie dwa tygodnie zmagał się z grypą gruczołową. To nie jedyna dobra wiadomość. Andy Carroll jest już bardzo blisko powrotu do gry po wyleczeniu urazu kostki.

Kolejnym pozytywnym newsem jest fakt iż, Marko Arnautović jest sprawny i gotowy do gry na Amex Stadium. Austriak ma pomóc Młotom w kolejnym triumfie w Premier League.

Javier Hernandez pracował z całym zespołem w tym tygodniu. Myślę, że wrócił już do zdrowia po wirusie. Teraz będzie potrzebował jeszcze kilku dni, aby wrócić do swojej najlepszej formy. Nie ma już żadnych problemów z chorobą. – powiedział Chiljczyk

Andy pracuje już lepiej i nie tylko na siłowni, ale także na boisku. Mamy nadzieję, że wróci do nas tak szybko jak to możliwe. Ale myślę, że potrzebuje jeszcze kilku tygodni. 

Pellegrini wyznał, że Marko Arnautović jest ściśle obserwowany przez sztab medyczny, ponieważ ostatnio borykał się z kilkoma urazami.

Pilnujemy zdrowia każdego zawodnika. Każdemu zawodnikowi jest ciężko być sprawnym na 100% w każdym meczu. Wszyscy piłkarze mają jakieś problemy. Myślę, że ważną rzeczą w przypadku Marko jest to, że ostatnio czuł ból i nie trenował zbyt wiele, a grał z wielką intensywnością. To dla nas bardzo ważne. 

Jedyną negatywną informacją, którą przekazał doświadczony menedżer jest dłuższy rozbrat z piłką Carlosa Sáncheza. Kolumbijczyk niebawem będzie musiał poddać się operacji kolana.

 – Carlos Sanchez ma problem z więzadłem w kolanie i być może będzie potrzebował kilku tygodni zanim przejdzie operację, której potrzebuje. 

Manuel Lanzini i Winston Reid nadal są niedostępni z powodu urazów, a Jack Wilshere mocno pracuje podczas rehabilitacji po ostatniej operacji kostki.