Slaven Bilić powiedział, że nadszedł czas, żeby jego zawodnicy uwierzyli w swoje możliwości i zawalczyli o miejsce w podstawowej jedenastce.

Szkoleniowiec Młotów zabrał do Niemiec pierwszy zespół, składający się z 25 zawodników. Zabrakło w nim Cheikhou Kouyate, Michaila Antonio i Andy’ego Carrolla – cała trójka przechodzi rehabilitację w Anglii, by jak najszybciej wrócić do zdrowia.

-Wszyscy piłkarze są teraz szczęśliwi. Trwa właśnie okres przygotowawczy – wszyscy się starają, ponieważ liczą na regularne występy.

-Oczywiście jedynie jedenastka będzie grała w wyjściowym składzie. Niektórzy na pewno nie będą zadowoleni, część z nich zapyta o transfer. Jesteśmy na to gotowi.

West Ham pozyskał czterech nowych zawodników – Zabaletę, Harta, Arnautovicia i Chcicharito. Z aż 8 się rozstał – Nordtveitem, Randolphem, Valencią, Fletcherem, Arbeloą, Spiegelem, Stephenem Hendrie i Oxfordem. Rozbrat z młodym obrońcą Reecem Oxfordem oczywiście nie będzie trwał długo.

Chorwat nie chce przeprowadzać rewolucji w składzie, ale jeszcze przed końcem sierpnia zamierza wydać kilka milionów.

-Nie zamierzam wzmacniać już obsadzonych pozycji. Szanuję swoich piłkarzy, których obdarzyłem zaufaniem. Tych z pierwszej jedenastki, jak i rezerwowych.

-Zrobiliśmy rozsądne transfery za normalne pieniądze. Rynek transfery rządzi się obecnie swoimi, nierzadko dziwnymi, prawami, ale jeżeli będzie taka potrzeba, jesteśmy w stanie się jeszcze wzmocnić – zakończył Slaven.