Javier Hernandez wyznał, że jest w 100% w dobrej kondycji i jest gotowy do oficjalnego debiutu w zespole Młotów w starciu na Old Trafford z Manchesterem United. 

 – Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy z perspektywy zagrania pierwszego meczu w barwach West Hamu w niedzielę. To najlepszy sposób na powrót do Premier League i do kraju, który dał mi pierwszy rozdział w mojej międzynarodowej karierze i pierwsze cztery lata w Europie. To najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu. Chcemy osiągnąć bardzo dobry wynik i to siedzi w moim umyśle. – powiedział Meksykanin

 – Czuję się gotowy i w 100% przygotowany. Trenowałem bardzo dobrze z chłopakami i teraz decyzja należy do menedżera. Jedyną rzeczą którą mogę powiedzieć to jest to, że jest gotowy, a jeśli dostanę szansę to będę szczęśliwy. 

 – Mój umysł skupia się tylko i wyłącznie na West Hamie. Teraz jestem Młotem i piłkarzem West Ham United. Chcę zagrać jak najlepiej w Manchesterze, a potem zobaczymy co się wydarzy. 

Chicharito ma nadzieję, że spotka w niedzielę na trybunach menedżera, który ściągnał go kilka lat temu na Old Trafford – Sir Alexa Fergusona.

 – Nie rozmawiałem z nim od przyjścia do West Hamu i nie wiem czy będziemy rozmawiać do niedzieli. Ale mam nadzieję, że zobaczę go jeśli oczywiście będzie chciał obejrzeć mecz.