West Ham United złożył rekordową ofertę 30 milionów euro (27,1 mln funtów) za pomocnika Sportingu Lizbona Williama Carvalho. – poinformował Jason Burt z Telegraph, który ma bardzo dobre stosunki z właścicielami klubu z London Stadium

Przedstawiciele Młotów są obecnie w stolicy Portugalii i próbują sfinalizować transfer. Negocjacje trwają już od ponad tygodnia. Sporting żąda za swojego gracza 40 milionów euro (36,1 mln funtów), ale zdaje sobie sprawę, że 25-latek chce w końcu przenieść się do Premier League. W poprzednich okienkach Carvalho był łączony m.in. z Arsenalem.

Mistrz Europy z 2016 roku może stać się szóstym nowym zawodnikiem Młotów w tym okienku transferowym. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali Pablo Zabaleta, Joe Hart, Marko Arnautović, Javier Hernandez oraz Sead Hakšabanović.

West Ham nie zamierza płacić 40 milionów euro za Williama Carvalho, ale rozmowy toczą się w bardzo pozytywny sposób i według źródeł zbliżonych do klubu transakcja idzie w dobrym kierunku.

Czarnoskóry pomocnik rozegrał dotychczas w barwach Sportingu 156 spotkań, w których strzelił 10 goli i zaliczył 12 asyst.