Profesjonalny i dokładny pokaz West Ham United Women zapewnił sobie zwycięstwo 4:0 nad Charlton Athletic. Zawodniczki zakończyły swoje mecze grupowe na szczycie grupy D w Pucharze Ligi Kontynentalnej Kobiet. Młoty kończą kampanię z ośmioma punktami z trzech rozegranych meczów.

W wygranym spotkaniu, główny trener Matt Beard skorzystał z okazji, aby pozwolić dwóm młodym zawodniczkom z Akademii na debiuty. Angie Dunbar i Maisy Barker weszły na boisko po raz pierwszy w Claret i Blue.

Zawodniczki Hammers nie potrzebowały dużo czasu, aby potwierdzić swoją władzę i w ciągu trzech minut pierwsza piłka wpadła do siatki.

Zwycięstwo utrzymuje West Ham United Women na szczycie grupy D, podczas gdy Charlton jeszcze nie strzelił gola w tym sezonie.

Emily Van Egmond

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy grać w piłkę nożną w tym czasie, więc ważne jest, abyśmy przestrzegali protokołów i środków bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone, abyśmy mogli kontynuować grę, którą kochamy – powiedziała Emily Van Egmond.

Dobrze było wejść do West Ham i mieć w klubie znajomą twarz w Mackenzie Arnold – dodała Van Egmond na temat swojej sytuacji po przyjeździe do Anglii.

Myślę, że to było dla mnie naprawdę dobre, ponieważ przyszłam trochę później niż reszta dziewczyn, więc było mi miło. Posiadanie innego Australijczyka w pobliżu jest zawsze miłe, zwłaszcza gdy brakuje Ci bliskich będąc z dala od rodziny. Osobiście czuję, że całkiem dobrze przystosowałam się do ligi. Miło było strzelić kilka bramek. Zdecydowanie mamy talent i potencjał, by to robić. Regularny czas gry jest zawsze dobrą rzeczą dla każdego gracza. Jako zawodniczka, powiedziałbym, że w tej chwili jestem bardzo zadowolona.

Kolejne trzy mecze przed przerwą świąteczną mogą okazać się przełomem dla Młotów, jednak Van Egmond ma nadzieję, że jej drużyna będzie w stanie osiągnąć pozytywne wyniki.

Myślę, że kluczową rzeczą dla nas jako zespołu jest wiara w siebie, wspieranie siebie i pewność siebie. Jesteśmy dobrym zespołem, mamy świetną grupę dziewczyn, mamy wspaniały klub i świetne zasoby – podsumowała.