West Ham United potwierdził, że główny trener kobiet Matt Beard opuścił klub. Rozwiązanie umowy nastąpiło za obopólną zgodą ze skutkiem natychmiastowym. 

Beard przybył do West Ham United w czerwcu 2018 roku przed pierwszym sezonem klubu jako profesjonalnego zespołu w przeformatowanej FA Women’s Super League. 42-latek poprowadził Hammers do finału Pucharu Anglii kobiet na stadionie Wembley w maju 2019 roku.

Bardzo cieszyłem się każdą minutą spędzoną w West Ham United i chociaż jestem smutny, że wyjeżdżam, jestem dumny z pracy, jaką wykonaliśmy, aby rozwijać ten zespół – powiedział Beard.

Wyjeżdżam, ale robię to ze wspaniałymi wspomnieniami, które na zawsze będę cenił. Chciałbym podziękować Jackowi Sullivanowi i wszystkim w klubie za możliwość pracy w West Ham United.

Sullivan dziękuje Beardowi

Dyrektor zarządzający drużyną kobiet – Jack Sullivan i wszyscy w West Ham United przekazali swoje podziękowania i wdzięczność dla Matta za jego służbę przez ostatnie dwa i pół roku.

W imieniu wszystkich w West Ham United, chciałbym podziękować Mattowi za jego ciężką pracę i poświęcenie dla klubu – powiedział. Sullivan

Nasz rozwój, od nowo utworzonego profesjonalnego zespołu stawiającego pierwsze kroki w Super Lidze Kobiet, do ugruntowanej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, był kolosalny. Matt był jedną z czołowych postaci w tych staraniach.

Bliska współpraca z Beardem była dla mnie przyjemnością. Rozstajemy się, ale robimy to w przyjaznej atmosferze  z mnóstwem wspólnych wspomnień. Naprawdę życzę Mattowi wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Kto przejmie obowiązki

Trener bramkarzy Billy Stewart i trener pierwszej drużyny Paul McHugh przejmie tymczasowe kierownictwo zespołu. Rozpoczyna się gruntowny i pracowity proces rekrutacji nowego menedżera, który poprowadzi kobiecą drużynę West Ham United.

Matt Beard napisał specjalną wiadomość do zawodniczek, zespołu trenerskiego, a także kibiców za pośrednictwem mediów społecznościach

Cześć wszystkim.

Chciałbym powiedzieć, jak bardzo jestem dumny, że mogłem zarządzać drużyną kobiet w West Ham United Football Club. 

Przykro mi się żegnać, ale czuję, że nadszedł odpowiedni czas na zmianę zarówno dla mnie, jak i dla West Ham United. Wierzę, że fundamenty, które położyliśmy przez ostatnie dwa i pół roku, pomogą klubowi pchnąć jeszcze dalej.

Wyjeżdżam z cudownymi wspomnieniami i doświadczeniami. Kiedy po raz pierwszy wszedłem do tego klubu, West Ham był na samym początku swojej przygody w profesjonalnej kobiecej piłce nożnej.

Mam szczególny sentyment do mojego pierwszego sezonu. Zbudowaliśmy infrastrukturę i skład do gry na najwyższym poziomie w ciągu zaledwie kilku krótkich tygodni. Na początku tej kampanii wydawało się, że tworzymy coś wyjątkowego.

Muszę wspomnieć o biegu do finału Pucharu Anglii. Pasja, energia i emocje towarzyszące naszej półfinałowej wygranej w Reading były magiczne. Będą żyć ze mną na zawsze. Później poprowadzenie kobiecej drużyny West Ham United na stadionie Wembley. Było to niecały rok po tym jak zostaliśmy zawodowcami – jeden z moich najbardziej dumnych momentów w piłce nożnej.

Trudny okres

Od tego czasu okres był trudny. Nie tylko ze względu na trwającą pandemię COVID-19, która dotknęła cały świat w 2020 r. Chciałbym szczególnie wspomnieć o tym, że klub naprawdę opiekował się każdym z nas, indywidualnie, ale także na poziomie zawodowym i osobistym. Zawsze będę za to wdzięczny. 

Chciałbym podziękować dyrektorowi zarządzającemu Jackowi Sullivanowi za możliwość kierowania klubem i za wsparcie, którego mi udzielił podczas pełnienia funkcji.

Dziękuję także graczom z którymi pracowałem przez ostatnie dwa i pół roku. Za ich wysiłek i zaangażowanie. Niektóre z zawodniczek są tu ze mną od pierwszego dnia i będę na zawsze wdzięczny za ich ciężką pracę.

Dziękuję mojemu zespołowi trenerskiemu i personelowi z którym na co dzień blisko współpracowałem. Jestem niezmiernie wdzięczny za ich wsparcie i ich ducha walki. Będę tęsknił za pracą z nimi.

Zachowuję największe podziękowania dla kibiców West Ham United. Oni z dumą i głośno wspierali drużynę kobiet. Mam szczerą nadzieję, że Wasz zespół nadal będzie przynosił Wam radość i sukces. Zasługujecie na to.

Matt Beard