Pierwszy trener drużny kobiet opuszcza klub

West Ham United potwierdził, że główny trener kobiet Matt Beard opuścił klub. Rozwiązanie umowy nastąpiło za obopólną zgodą ze skutkiem natychmiastowym. 

Beard przybył do West Ham United w czerwcu 2018 roku przed pierwszym sezonem klubu jako profesjonalnego zespołu w przeformatowanej FA Women’s Super League. 42-latek poprowadził Hammers do finału Pucharu Anglii kobiet na stadionie Wembley w maju 2019 roku.

Bardzo cieszyłem się każdą minutą spędzoną w West Ham United i chociaż jestem smutny, że wyjeżdżam, jestem dumny z pracy, jaką wykonaliśmy, aby rozwijać ten zespół – powiedział Beard.

Wyjeżdżam, ale robię to ze wspaniałymi wspomnieniami, które na zawsze będę cenił. Chciałbym podziękować Jackowi Sullivanowi i wszystkim w klubie za możliwość pracy w West Ham United.

Sullivan dziękuje Beardowi

Dyrektor zarządzający drużyną kobiet – Jack Sullivan i wszyscy w West Ham United przekazali swoje podziękowania i wdzięczność dla Matta za jego służbę przez ostatnie dwa i pół roku.

W imieniu wszystkich w West Ham United, chciałbym podziękować Mattowi za jego ciężką pracę i poświęcenie dla klubu – powiedział. Sullivan

Nasz rozwój, od nowo utworzonego profesjonalnego zespołu stawiającego pierwsze kroki w Super Lidze Kobiet, do ugruntowanej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, był kolosalny. Matt był jedną z czołowych postaci w tych staraniach.

Bliska współpraca z Beardem była dla mnie przyjemnością. Rozstajemy się, ale robimy to w przyjaznej atmosferze  z mnóstwem wspólnych wspomnień. Naprawdę życzę Mattowi wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Kto przejmie obowiązki

Trener bramkarzy Billy Stewart i trener pierwszej drużyny Paul McHugh przejmie tymczasowe kierownictwo zespołu. Rozpoczyna się gruntowny i pracowity proces rekrutacji nowego menedżera, który poprowadzi kobiecą drużynę West Ham United.

Matt Beard napisał specjalną wiadomość do zawodniczek, zespołu trenerskiego, a także kibiców za pośrednictwem mediów społecznościach

Cześć wszystkim.

Chciałbym powiedzieć, jak bardzo jestem dumny, że mogłem zarządzać drużyną kobiet w West Ham United Football Club. 

Przykro mi się żegnać, ale czuję, że nadszedł odpowiedni czas na zmianę zarówno dla mnie, jak i dla West Ham United. Wierzę, że fundamenty, które położyliśmy przez ostatnie dwa i pół roku, pomogą klubowi pchnąć jeszcze dalej.

Wyjeżdżam z cudownymi wspomnieniami i doświadczeniami. Kiedy po raz pierwszy wszedłem do tego klubu, West Ham był na samym początku swojej przygody w profesjonalnej kobiecej piłce nożnej.

Mam szczególny sentyment do mojego pierwszego sezonu. Zbudowaliśmy infrastrukturę i skład do gry na najwyższym poziomie w ciągu zaledwie kilku krótkich tygodni. Na początku tej kampanii wydawało się, że tworzymy coś wyjątkowego.

Muszę wspomnieć o biegu do finału Pucharu Anglii. Pasja, energia i emocje towarzyszące naszej półfinałowej wygranej w Reading były magiczne. Będą żyć ze mną na zawsze. Później poprowadzenie kobiecej drużyny West Ham United na stadionie Wembley. Było to niecały rok po tym jak zostaliśmy zawodowcami – jeden z moich najbardziej dumnych momentów w piłce nożnej.

Trudny okres

Od tego czasu okres był trudny. Nie tylko ze względu na trwającą pandemię COVID-19, która dotknęła cały świat w 2020 r. Chciałbym szczególnie wspomnieć o tym, że klub naprawdę opiekował się każdym z nas, indywidualnie, ale także na poziomie zawodowym i osobistym. Zawsze będę za to wdzięczny. 

Chciałbym podziękować dyrektorowi zarządzającemu Jackowi Sullivanowi za możliwość kierowania klubem i za wsparcie, którego mi udzielił podczas pełnienia funkcji.

Dziękuję także graczom z którymi pracowałem przez ostatnie dwa i pół roku. Za ich wysiłek i zaangażowanie. Niektóre z zawodniczek są tu ze mną od pierwszego dnia i będę na zawsze wdzięczny za ich ciężką pracę.

Dziękuję mojemu zespołowi trenerskiemu i personelowi z którym na co dzień blisko współpracowałem. Jestem niezmiernie wdzięczny za ich wsparcie i ich ducha walki. Będę tęsknił za pracą z nimi.

Zachowuję największe podziękowania dla kibiców West Ham United. Oni z dumą i głośno wspierali drużynę kobiet. Mam szczerą nadzieję, że Wasz zespół nadal będzie przynosił Wam radość i sukces. Zasługujecie na to.

Matt Beard

West Ham Poland

FREE
VIEW