Jak podaje portal claretandhugh.info, West Ham United znajdzie pieniądze na pozyskanie Tomáša Součka pomimo finansowego kryzysu w świecie piłki nożnej. 

Pomocnik reprezentacji Czech jest obecnie wypożyczony z praskiej Slavii. W umowie z West Hamem United zawarto paragraf, na mocy którego zawodnik definitywnie zmieni barwy na bordowo-błękitne, jeśli tylko The Hammers utrzymają się w Premier League. Wówczas włodarze Młotów musieliby przelać na konto obecnego mistrza Czech około 16 milionów euro.

Wydaje się jednak, że panująca na świecie pandemia koronawirusa może sporo namieszać w futbolowym świecie. Kluby piłkarskie próbują drastycznie ciąć koszty z powodu zawieszenia rozgrywek, a to może wpłynąć na potencjalne ruchy na rynku transferowym.

Według portalu claretandhugh.info, który powołuje się na swoje źródła w klubie, David Moyes naciska na włodarzy, by ci dopięli transfer Czecha na ostatni guzik. Informator C&H utrzymuje, że pieniądze znajdą się „w ten czy inny sposób”.

– Menadżer jest wielkim fanem Tomasa i widzi go w swoim długoterminowym planie. Zdecydowanie wykupimy go wraz z końcem obecnego sezonu, jeśli utrzymamy się w lidze – czytamy na stronie claretandhugh.info.