W ostatnich tygodniach coraz więcej rozgłosu zyskuje Hayden Hackney z Middlesbrough i jego potencjalne przenosiny do Premier League. Młody pomocnik jest również na radarach West Hamu.

Hayden Hackney to środkowy pomocnik, na co dzień występujący w Middlesbrough (prowadzone przez byłego „Młota”, Michaela Carricka), którego to jest wychowankiem. We wrześniu 2023 zadebiutował w reprezentacji Anglii do lat 21.

Hackney swoim stylem gry najbardziej przypomina Eduardo Camavingę i Yvesa Bissoumę.

Były piłkarz angielskich, a aktualnie ekspert zajmujący się Championship – Carlton Palmer – ostatnio w wywiadzie dla Football League World wypowiedział się w kwestii Hackneya, jego umiejętności i potencjalnego transferu do Premier League.

„Pomimo urazów, hamujących nieco jego momentum w tym sezonie, nadal radzi sobie wybornie. Nie bez kozery wylądował w kadrze U21.”

„Jeżeli Middlesbrough nie wejdzie do play-offów, to zdaje się, iż Hackney odejdzie stamtąd w lecie. Boro będzie chciało za niego 12-15 milionów funtów.”

„Oczywiście, ciężko przewidzieć, czy dany zawodnik z Championship poradzi sobie w Premier League, ale w Hackneyu drzemie duży potencjał. Czy miałby szanse dużo grać w West Hamie? Na pewno będzie tam o to prościej niż w klubach z big 6. Moim zdaniem to może być bardzo dobry ruch.”