Źródła Football Insider podają, że West Ham United wciąż bacznie obserwuje zawodnika Sunderlandu, Jacka Clarke’a. Uważa się, że napastnik jest także na celowniku Crystal Palace i Southampton po swoim wyjątkowym sezonie w Championship.

Dobrze poinformowane źródła potwierdzają, że Saints zwrócą się ku zawodnikowi tylko wtedy, gdy uda im się uzyskać awans z powrotem do Premier League – Hammers uważnie monitorują jego sytuację na Stadium of Light.

Wiadomo, że Sunderland zażąda około 20 milionów funtów za sprzedaż 23-latka po odrzuceniu 15 milionów funtów oferty Davida Moyesa w styczniowym oknie transferowym. Były zawodnik Leeds United był także obserwowany przez Lazio z Serie A w styczniu, ale zespół Michaela Beale’a zatrzymał napastnika, który ma kontrakt do 2026 roku.

Clarke w tym sezonie wyróżniał się do tej pory dla Black Cats, zdobywając 15 goli i cztery asysty w 33 występach. Strzelił także gola w ostatnim meczu  – sobotniej porażce 2:1 z Birmingham City (17 lutego)

The Hammers często rekrutowali najciekawszych zawodników z niższej ligi, w tym Jarroda Bowena z Hull City w styczniu 2020 r. i Saida Benrahmę z Brentford w 2021 r. Ruch może więc być całkiem dobry, jeśli uda im się wywalczyć transfer latem. Przygotowania i wsytępne rozmowy zapewne ją są podejmowane.

Clarke przeniósł się do Sunderland z Tottenhamu w 2022 roku po sześciomiesięcznym wypożyczeniu za zgłoszoną kwotę 10 milionów funtów i strzelił 27 goli oraz zanotował 22 asysty w 105 występach we wszystkich rozgrywkach