Dawny i wydaje się, że wciąż aktualny cel Davida Moyesa – Tammy Abraham — będzie na sprzedaż w styczniowym okienku transferowym. 

Moyes chciał sprowadzić z Chelsea tego gracza do West Hamu w zeszłym roku. Było to zainteresowanie wzajemne, ponieważ Abraham marzył o przeprowadzce do wschodniej części Londynu. –  tak informuje The Mirror. W efekcie West Ham nie podpisał kontraktu z napastnikiem, a Abraham opuścił Chelsea i dołączył do ekipy Jose Mourinho.

Zawodnik okazał się wielkim hitem w swoim debiutanckim sezonie we Włoszech, strzelając 27 bramek w 53 występach we wszystkich rozgrywkach dla Romy, która wygrała inauguracyjną Ligę Konferencji Europy. West Ham ostatecznie zakończył 18-miesięczne poszukiwania strzelca, podpisując tego lata zawodnika z Serie A – Gianluccę Scamaccę.

Po świetnym sezonie Abraham ma problemy we Włoszech, zdobywając w tym sezonie zaledwie trzy gole w lidze – został zgłoszony na sprzedaż w styczniu. Gracz ma także kłopoty z fanami, został wygwizdany, kiedy opuszczał boisko w zremisowanym 1:1 meczu Romy z Torino – napięcie zaczęło narastać.

Jak donosi Daniele Longo z Calciomercato.com i Football Italia, Roma jest otwarta na sprzedaż Abrahama w nadchodzącym styczniowym oknie transferowym

Ponieważ Moyes desperacko pragnie bramek, powinien być chętny do podpisania kontraktu z byłym zawodnikiem Chelsea. Chęć jego sprzedaży, to ważna wiadomość dla West Hamu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Michail Antonio, który od ponad roku regularnie nie strzela goli, w marcu skończy 33 lata.

Jest jednak jeden duży problem. Roma podobno zamierza wykorzystać pieniądze pozyskane ze sprzedaży Abrahama, aby sfinansować ruch dla Davide Frattesiego. W zeszłym miesiącu Gazzetta dello Sport poinformowała, że ​​West Ham także chce pozyskać pomocnika Sassuolo.

Scamacca i Frattesi są od  lat przyjaciółmi – czy uda się, aby grali razem także w Londynie?

Obydwaj zawodnicy są najlepszymi przyjaciółmi. Razem przeszli przez akademię Romy i grali razem we wszystkich młodzieżowych drużynach Włoch, aż do drużyny seniorskiej.

Duet również wylądował razem w Sassuolo. Scamacca i Frattesi udzielili wywiadu podczas ostatniego obozu treningowego we Włoszech, gdzie nazwali się najlepszymi przyjaciółmi. Frattesi, który wcześniej deklarował swoją ambicję gry w Premier League, przyznał, że bardzo tęskni za Scamaccą, odkąd ten wyjechał do West Hamu.

Moyes mógłby ponownie zacząć się starać o Abrahama, ale i poważnie pomyśleć o zakontraktowaniu Frattesiego. W idealnym świecie, West Ham mógłby nawet podpisać obydwa kontrakty. Większość klubów, zwłaszcza tych, które rywalizują w Europie, ma trzech napastników, więc tutaj przydałby się Abraham.

Przy bardzo realnej możliwości odejścia Declana Rice’a następnego lata, West Hamowi przydałoby się też znalezienie jego potencjalnego następcy z wyprzedzeniem – Frattesi mógłby podjąć się tej roli?