Jak twierdzi informator transferowy Dean Jones, transfer 25-latka nie byłby całkowitym zaskoczeniem, ponieważ uważa się, że gracz znajduje się na radarze kilku klubów – w tym West Hamu – po imponującym czasie wypożyczenia do Salernitany.

Jones, rozmawiając z Givemesport powiedział:

West Ham już się Dią interesuje. Nie zdziwiłoby mnie to całkowicie, gdyby mieli się dla niego zaangażować mocniej, niż w inne transakcje.

W ostatnich dniach, jak ujawnił Eurosport, rozmowy z West Hamem nabrały tempa – Młoty przygotowują ofertę, która może sięgnąć 15 milionów funtów.

Kolejny rywal Antonio

David Moyes desperacko musi naprawić problem ze zdobywaniem bramek przez Młoty. Z sześcioma golami i dwiema asystami w 14 meczach Serie A, nie ma wątpliwości, że Boulay Dia jest w czołówce graczy, którzy są w centrum zainteresowania wielu klubów.

Antonio, będąc jedyną opcją napastnika w klubie w ciągu ostatnich kilku sezonów, znalazł się teraz w samym centrum rywalizacji z Gianlucą Scamaccą, któremu udało się ograniczyć 32-latka do zaledwie sześciu występów w lidze. Co stanie się z Jamajczykiem, gdy dołączy kolejny zawodnik na tą pozycję?

Dia, jako strzelec Ligi Mistrzów mógłby być ostatnim elementem układanki West Hamu, a klub z pewnością powinien go monitorować przez cały czas jego starań o mistrzostwo świata z Senegalem.