Jarrod Bowen czuje, że każda strzelony gol buduje pewność siebie zarówno jego jak i całego zespołu.

Bowen zdobył otwierającą bramkę w wygranym 2:0 meczu przeciwko Derby County w czwartej rundzie FA Cup. To drugi mecz z rzędu ze zdobyczą bramkową angielskiego skrzydłowego – w ligowym starciu z Evertonem ustrzelił dublet.

„Miło było zdobyć dwie bramki przeciwko Evertonowi. W sytuacji, w której się znajdujemy, każda bramka dodaje pewności siebie” – wyjaśnił.

„Mój udział przy bramkach w ostatnich dwóch meczach napędza mnie jak i całą drużyną. Musimy te zwycięstwa z rzędu wykorzystać jako trampolinę i wrócić do formy jaką prezentowaliśmy w poprzednich sezonach”.

Bowen pokazał się nie tylko jako egzekutor, ale także asystent. To po jego dośrodkowaniu wynik meczu strzałem głową ustalił Michail Antonio. „Dla Micky’ego to też bardzo ważna bramka. Cieszy nas, że zagrania, nad którymi pracujemy na treningach, przynoszą efekty w meczach”, kontynuował. „Micky asystował mi przy drugiej bramce przeciwko Evertonowi, a ja teraz odwdzięczyłem się tym samym. To była istotny gol, bo dwubramkowe prowadzenie dało nam więcej spokoju w drugiej części spotkania”.

W piątej rundzie FA Cap Młoty udadzą się do Manchesteru United.

„To nigdy nie jest łatwy teren, ale jeśli chcemy odnieść sukces w tych rozgrywkach, musimy pokonywać najlepsze drużyny” – dodał Bowen.