West Ham United potwierdził przed chwilą, że Harrison Ashby sfinalizował transfer na stałe do Newcastle United. Zawodnik zadebiutował w pierwszej drużynie we wrześniu 2020 roku w wieku 18 lat w wygranym 3:0 spotkaniu w drugiej rundzie Carabao Cup z Charlton Athletic.

Sroki od dawna interesowały się obrońcą, którego ojciec (Barry) grał w Brentford, Watford i Gillingham podczas prawie 20-letniej kariery w Football League.

Trener Eddie Howe powiedział: Harrison to bardzo utalentowany młody zawodnik z dużym potencjałem, więc cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt z nim. Ma bardzo dobre atrybuty, więc nie możemy się doczekać wspólnej pracy w tym ekscytującym nowym rozdziale jego kariery.

Ashby dodał: Nie mógłbym być szczęśliwszy. Nie mogę pozbyć się uśmiechu z twarzy i jest to dzień pełen dumy dla mnie i mojej rodziny. Nie mogę się doczekać, aby przyjść na dzisiejszy mecz, spotkać się z fanami i poczuć atmosferę. Nie byłoby mnie tutaj dzisiaj bez West Hamu, więc dziękuję wszystkim trenerom, których miałem od początku przygody z piłką, do teraz. Jestem zachwycony, że tu jestem.

Ashby rozegrał siedem występów w pierwszej drużynie we wszystkich rozgrywkach dla Młotów – trzy w Carabao Cup, trzy w europejskich rozgrywkach i jeden w Premier League.