W mediach pojawiła sie informacja o tym, że West Ham może starać pozyskać się Conora Gallaghera z Chelsea w ostatni dzień okienka transferowego.

Wychowanek Chelsea był w kręgu zainteresowania klubu ze wschodniego Londynu już w lato. Wtedy był tuż po swoim wypożyczeniu do Crystal Palace, podczas którego w 34 meczach zdobył 8 goli i zanotował 3 asysty. David Moyes starał się pozyskać młodego Anglika do swojej drużyny, jednak ówczesny trener The Blues Thomas Tuchel postanowił zatrzymać go na Stamford Bridge wierząc, że zawodnik utrzyma formę z poprzedniego sezonu. Teraz jednak trenerem Chelsea jest już Graham Potter, a sam zawodnik w tym sezonie zdobył tylko jednego gola i dał jedno kluczowe podanie.

Fabrizio Romano poinformował, że graczem mocno interesuje się Everton, który szuka nowego zawodnika ofensywnego po tym jak klub opuścił Anthony Gordon, który odszedł do Newcastle. Mówi się nawet o tym, że klub z Goodison Park złożył oficjalną propozycję za Anglika wynoszącą 45 milionów + 5 milionów w bonusach.

Wydaje się, że Chelsea nie będzie chciała zatrzymać Gallaghera za wszelką cenę, co oznacza, że potencjalny ruch West Hamu miałby większe szanse powodzenia niż ten podczas letniego okienka. Sam zawodnik również wydaje się być chętny do zmiany otoczenia. Nadzieja wydaje się być tym większa, że sam David Moyes powiedział, że jest szansa na dokonanie jakichś wzmocnień w czasie ostatniego dnia okienka transferowego. Gallagher na pewno byłby wartością dodaną do składu West Hamu, gdyż jego dużym atutem jest uniwersalność – może grać w środku pola, czy na skrzydle. Najbliższe godziny pokażą, czy szkocki menadżer zdecyduje się na próbę wypożyczenia, bądź kupna Anglika, próbując w wyścigu wyprzedzić Everton.