Michail Antonio i Saïd Benrahma strzelili swoje pierwsze reprezentacyjne gole w piątkowych eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA. Antonio trafił w 82 minucie w zremisowanym meczu Jamajki w Salwadorze – Benrahma strzelił dla Algierii w zwycięskim spotkaniu (4:0) w Dżibuti.

Napastnik West Hamu zapisał na swoim koncie  pierwszego gola jako zawodnik Jamajki

31-latek, który zadebiutował na Jamajce dopiero we wrześniu, otworzył wynik spotkania, jednak jego drużyna nie zdołała utrzymać prowadzenia do końca gry. Poziom technicznych umiejętności Antonio, wysublimowana i ścisła kontrola piłki, pozwoliły stworzyć przestrzeń i pokonać bramkarza rywali. Bramka w Salwadorze jest 8 trafieniem w dotychczasowych 15 meczach  Antonio w tym sezonie.

Algieria wśród faworytów do awansu na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze – Benrahma błyszczał

Said Benrahma jest w niewiarygodnej formie – strzelił gola swoim reprezentacyjnym rywalom, a także zanotował asystę w zwycięskim spotkaniu. Algieria zaliczyła 32 międzynarodowy mecz, w którym nie zaznała smaku porażki. Po raz ostatni przegrali 10 października 2018 z Beninem w eliminacjach Pucharu Narodów. W pięciu meczach eliminacyjnych Algieria wygrała cztery i zremisowała jeden – ma dwa punkty przewagi nad drugim Burkina Faso.

Trzech piłkarzy West Hamu United wystąpiło w piątkowy wieczór w młodzieżowych spotkaniach kwalifikacji do Mistrzostw Europy UEFA do lat 21 w 2023 roku.

Harrison Ashby grał 79 minut, gdy młodzieżowa reprezentacja Szkocji (U21) zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo w kampanii kwalifikacyjnej (nad Kazachstanem). Występując po raz czwarty na tym poziomie, 19-latek był mocno zaangażowany w wykonanie kilku stałych fragmentów gry – dokładnie tak, jak robi to na poziomie klubowym.

Reprezentujący Węgry, 19-letni bramkarz Krisztian Hegyi, który w tym sezonie zaliczył 13 występów w kadrze  Akademii Piłki Nożnej West Hamu, pomógł swojej reprezentacji uzyskać czyste konto w wygranym 1:0 meczu z Łotwą w Felcsút.

Brian Kinnear (U23) nie znalazł się wczoraj w drużynie Szkotów wśród wyjściowej jedenastki, ani w grupie rezerwowych.