David Moyes obserwował w tym tygodniu Folarina Baloguna w spotkaniu reprezentacji Anglii do lat 21. The Mirror donosi, że 20-latek chciałby podjąć nowe wyzwania poza młodzieżową piłką.

Folarin Jerry Balogun to zawodowy piłkarz, który gra jako napastnik Arsenalu. Urodzony w Stanach Zjednoczonych, jednak na arenie międzynarodowej w zespole młodzieżowym, reprezentuje Anglię. Balogun zaliczył w tym sezonie tylko trzy występy dla Kanonierów w pierwszym zespole (łącznie 77 minut), więc nie dziwi fakt, że chciałby coś zmienić, by pojawiać się częściej na boisku.

Czuję, że jestem gotowy na nowe wyzwanie – powiedział Balogun

Gracz zaliczył tylko dwa występy w Premier League dla Kanonierów – można pomyśleć, że nie posiada wymaganego doświadczenia, aby wejść do zespołu Młotów. Jest jednak wyraźnie głodny gry i emocjonowałby się wyzwaniem, jakim byłoby zmierzenie się z Michailem Antonio o rolę w zespole Moyesa.

Balogun nie zamierza siedzieć w rezerwach w Arsenalu wiecznie czekając i mając nadzieję, że dostanie tam szansę – głośno o tym mówi

Na tym samym meczu co David Moyes, był obecny szef Middlesbrough (Chris Wilder) – przybył oczywiście, aby obejrzeć występ Baloguna z Czechami na Turf Moor.

Prasa donosi, że Middlesbrough byłoby skłonne wziąć zawodnika na wypożyczenie, co może bardziej pasować Arsenalowi. Gdyby jednak Młoty złożyły ofertę kupna i doszły do porozumienia z Kanonierami, byłoby to niezwykle ciekawe wydarzenie. Moyes buduje młodą i głodną drużynę, a Balogun wpasowuje się teoretycznie w ten plan.