Memphis Depay to zawodnik w sprawie którego West Ham United jeszcze przed otwarciem okienka transferowego nawiązał kontakt z Barceloną. Pozyskanie strzelca najwyższej klasy będzie jednym z głównych priorytetów dla menadżera Młotów, przed rozpoczęciem następnego sezonu. 

West Ham od prawie 18 miesięcy miał tylko Michaila Antonio, jako jedynego środkowego napastnika po tym, jak Sebastien Haller został sprzedany do Ajaksu w styczniu 2021 roku. Wygląda na to, że Szkot jest zdeterminowany, aby rozwiązać ten problem w letnim okienku transferowym.

Młoty faktycznie podjęły wstępne działania, by pozyskać reprezentanta Holandii z Camp Nou?

Depay byłby naprawdę bardzo dobrym transferem dla West Hamu. 28-latek w tym sezonie zdobył dla Barcelony 13 bramek i dwie asysty w 37 meczach. Były as Manchesteru United jest sporym talentem. To niesamowicie silny i idealnie nadający się do samodzielnego prowadzenia linii gracz.

W przeszłości wykazywał pewne problemy z nastawieniem do gry i pracy na boisku, ale kto jest lepszy od Davida Moyesa, żeby utrzymać go w ryzach i wprowadzić na drogę do jeszcze większych sukcesów?

28-latek dołączył do Barcelony zeszłego lata z Lyonu, ale podpisał tylko dwuletni kontrakt z klubem 

Barcelona chce za Depay’a około 40 milionów euro (34 miliony funtów) / Barca Universal

West Ham może być jednak niechętny do zapłacenia takich pieniędzy, ale być może uda się przeprowadzić negocjacje i jeśli suma zejdzie do 25-30 milionów funtów, to mogłaby być transakcja, która miałaby większe szanse na powodzenie.

Dziś pojawiły się raporty mówiące o tym, że Depay jest również celem dla Arsenalu, Tottenhamu i Juventusu

Holender na pewno byłby bardzo solidnym uzupełnieniem szeregów Moyesa na londyńskim stadionie, ale czy uda się pokonać konkurencję i wynegocjować przy tym odpowiednią kwotę zapłaty za gracza?